Nazım Hikmet anılacak

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda *B*U tarafından 9 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. *B*U

  *B*U Üye

  Nazım Hikmet anılacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Beşiktaş Belediyesi'nce düzenlenen ''Ustalara Saygı'' etkinliğinde usta şair şiir ağırlıklı bir programla ağırlanacak

  [​IMG]

  Beşiktaş Belediyesi'nce düzenlenen ''Ustalara Saygı'' etkinliğinde Nazım Hikmet anılacak.
  Yapılan açıklamaya göre, şairi 15 Ocak'ta kutlanacak doğum günü dolayısıyla anmayı hedefleyen etkinlik, 12 Ocak Pazartesi akşamı Melih Cevdet Anday Sahnesi'nde gerçekleştirilecek.
  Gecenin izleyicileri, şairin en önemli eserlerinden biri olan ''Kuvayi Milliye Destanı''ndan bir bölümü, ustanın yaşamından kesitler içeren dia gösterisi eşliğinde Nazım Hikmet'in sesinden dinleyecek.
  Etkinlikte ayrıca, ''Kuvayi Milliye Destanı''nı yaratan Anadolu insanı, tiyatro sanatçıları Zeliha Berksoy, Almıla Uluer, Berk Yaygın, Cemil Büyükdöğerli, Nilay Erdönmez ve Sefa Tantoğlu'nun yorumuyla canlandırılacak.
  Etkinlikte M. Melih Güneş, ustanın hayatından ve terekesinden fotoğraflar eşliğinde ''Nazım Hikmet'in Rusya'daki Edebi Mirası'' başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.
  Turgay Fişekçi ve Zeliha Berksoy'un da birer konuşma ile anacakları Nazım Hikmet için hazırlanan, ''Ustalara Saygı'' toplantısında, Nazım Hikmet'in 1959 yılında Rusça olarak yazdığı ve henüz dilimize çevrilmeyen senaryodan çekilen ''Hanen Barışla Dolsun'' adlı çizgi film ilk kez gösterilecek.
  Gecede Ömer Özgeç de gitarıyla Nazım Hikmet şiirlerinden bestelerini yorumlayacak.
  AA
   

Bu Sayfayı Paylaş