NASA astronotu hazırlıklarını 'tweet'liyor

'Uzay ve Gökyüzü' forumunda Siraç tarafından 8 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  NASA astronotu hazırlıklarını 'tweet'liyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Hubble bakımını gerçekleştirecek astronotlardan Michael J. Massimino, görev öncesi hazırlıklarını Twitter üzerinden milyonlarca kişiyle paylaşıyor.

  NASA'nın en son teknolojik çalışanını Astro_Mike olarak tanımaya ne dersiniz? NASA'nın 12 Mayıs'ta başlayacak ve 11 gün sürecek Hubble görevi için çalışmalara başlayan Astronot Michael J. Massimino, kullanıcılarının 140 karakterlik mesajlar göndererek o an ne yaptıklarını duyurdukları mikro e-günlük sitesi Twitter üzerinden çalışmasını an be an meraklılara aktarıyor.
  Mike Massimino (Astro_Mike) on Twitter adresindeki hesabını geçtiğimiz hafta sonu yayına alan "Astro_Mike", Hublle Uzay Teleskobu'nun kullanım ömrünü 2014 yılına kadar genişletecek son bakım görevini yerine getirecek yedi astronottan biri. Massimino, Hubble'a ikinci defa gidecek ve 12 Mayıs'ta başlayıp, 23 Mayıs'ta sona ermesi gereken, toplamda beş uzay yürüyüşü ile tamamlanacak tamir ve bakım görevinde bulunacak.
  Twitter kullanıcılarına o an ne yaptıklarını veya düşündüklerini açıklamalarına imkan veren 140 karakterlik "tweet"ler yollama imkanı sunuyor. NASA, sosyal ağlar içinde bu basit yapısıyla çığ gibi büyüyen İnternet sitesini, Web gezginlerine etkinliklerini duyurmak, güne özel tarihi hatırlatmalar yapmak için aktif olarak kullanıyor. Sitenin Google tarafından satın alınacağı söylentileri geçtiğimiz hafta İnternet kullanıcıları arasında kulaktan kulağa dağılmış, ancak Twitter kurucu ortağı Biz Stone, bu söylentileri yalanlamıştı.
  Massimino'nun en son "tweet"ine göre, astronot spor salonunda bir similatör içinde uzay yürüyüşü için güç kazanmaya çalışıyor.
  NASA sözcülerinden James Hartsfield, "Mike Twitter fikrini geçtiğimiz cuma günü gündeme getirdi, biz de bunun oldukça güzel bir fikir olduğunu düşündük" dedi ve ekledi; "Mike her zaman kendi hayatlarının nasıl olduğunu insanlara anlatmak için uygun yollar arayan bir çalışanımızdır".
  2002'de yapılan Hubble servis görevinde de bulunan Massimino, 12 Mayıs'ta gerçekleştirilecek görevdeki beş uzay yürüyüşünün ikisini gerçekleştirecek. STS-125 numaralı görevde yer alıcak astronot, yeni aygıtların takılması, pillerin ve jiroskopların değiştirilmesi, robotik cihazların bağlanabilmesi için iskeleler yerleştirilmesi gibi görevleri yerine getirecek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - NASA astronotu hazırlıklarını Forum Tarih
Doğadaki Tüm Maddeler Aynı Sıcaklıkta Donsaydı Eriseydi Kaynasaydı Doğa ve Bitkiler 25 Aralık 2013
Naşa İlköğretim Okulu Bilgileri Simav Kütahya Kütahya Tanıtımı 27 Kasım 2011
2012 Marduk Nasa Konu Dışı Başlıklar 28 Mayıs 2011
2012 Kehanetleri Nasa Konu Dışı Başlıklar 25 Mayıs 2011
anket anasayfaya vBulletin Eklentiler Pluginler Temalar 22 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş