Nasıl Bir Kot Pantolon Alsam?

'Populer markalar & Moda' forumunda NeslisH tarafından 26 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Nasıl Bir Kot Pantolon Alsam? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Her dönemin modası ve gardırobun vazgeçilmez parçası kot pantolon hayat kurtarıcı niteliktedir. Birkaç aksesuar değişikliği ile hem gündüz hem gece giyebilirsiniz. Peki, vücudunuza en çok yakışacak kot pantolonu nasıl seçeceksiniz?

  [​IMG]  Kot pantolon satın almadan önce kendinizi iyi tanımalısınız. Bacaklarınız uzun ve ince mi? Kalça ve basen bölgeniz geniş mi? Yoksa göbeğiniz mi var? Çok mu zayıfsınız? Aynanın karşısına geçip, en doğru cevabı verin. Korkmayın, her vücut tipi için kot pantolon modeli var.
  Bacaklarınız daha uzun ve ince görünmesini istiyorsanız koyu renkli ve dar paçalı kotları giyebilirsiniz. Eğer, bütünlük olarak inceyseniz skinny modelde pantolonları da tercih edebilirsiniz.
  Zayıfsanız ve daha dolgun görünmek istiyorsanız bol kesimli kot pantolonlar sizin için uygundur. Belinize oturan ve basen bölgesinden itibaren bollaşan kotlar daha kilolu görünmenizi sağlar. Tabii fazla kilonuz varsa çok bol pantolonları giymemeniz gerekiyor.
  Basen ve kalça bölgeniz istediğiniz incelikte değilse kot pantolonun cep modeli büyük önem taşır. Eğer hem yukarda hem de büyük cepli kot pantolon giyerseniz daha geniş görünebilirsiniz. Kot rengini ne kadar koyu seçerseniz o kadar ince görünürsünüz.
  Göbeğiniz varsa yüksek belli modelleri tercih edin. Büyük ve kalın kemerleri yüksek belli pantolonlarla birlikte kullanmayın. Göbeğiniz daha büyük ve beliniz daha kalın görünür. Düşük bel pantolon giymek fazlalıklarınızı daha çok ortaya çıkaracaktır.
  Normal yükseklikte beli olan ve boru paçalı bir kot pantolon her vücut tipi için uygundur. İster zayıf olsun ister balıketli dolabınızda mutlaka klasik kesimli bir kot bulundurun.
  Düşük bel kot pantolon giyiyorsanız mutlaka iç çamaşırınız da düşük bel olmalıdır. Oturduğunuzda beli açılıp, ortaya çıkan görüntü gerçekten hoş değildir. Özellikle ofiste çalışırken sevimsiz durumlar yaratabilir. Bu nedenle düşük bel kot alırken, oturup ya da eğilerek belinizin ne kadar açıldığını kontrol edin.
  Vücudu aşırı derecede sıkan ve size rahatsızlık veren kot pantolonları giymeyin. Bacaklarınızda kan dolaşımını yavaşlatan çok dar kot pantolonların selülit yaptığı görülmüştür. Esnek kumaşlı, dar kotlar giymenizde sakınca yoktur.
  En iyi kot pantolonu seçmek için deneme yanılma yöntemini uygulamanız gerekiyor. Sabırla deneyin ve nasıl göründüğünü tarafsızca değerlendirin. Bu konuda arkadaşlarınızdan ya da mağazadaki dürüst satış elemanlarından yardım alabilirsiniz. Dürüst diyorum çünkü bazı satış elemanları üzerinize ne giyseniz “çok yakıştı” diyerek sizi yanıltabilirler.
  Bazı mağazalarda ince gösteren aynalar vardır. Mağazada çok beğendiğiniz kot pantolonu, eve gelip denediğinizde hayal kırışıklığı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle çıplak gözle bakıp, değerlendirmek çok daha doğrudur.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nasıl Pantolon Alsam Forum Tarih
Duble paça nasıl yapılır, pantolon paçası nasıl yapılır? Hobiler Ve Videolar 23 Temmuz 2011
Hicret nasıl gerçekleşti kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Türkiye dağların uzanışı iklimi nasıl etkilemektedir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Ulaşım alanında gelişmeler toplum hayatını nasıl değiştirebilir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Akıllı bir varlık olmak insana nasıl yararlar sağlar kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş