Namık Kemal Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 10 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Namık Kemal Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Muratlı Meslek Yüksekokulu iletişim - Muratlı Meslek Yüksekokulu tarihçe - myo - Muratlı myo - meslek yüksek okulları - Namık Kemal üniversitesi myo


  Namık Kemal Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksekokulu 2547 Sayılı Kanunun 2880 Sayılı Kanunla değişik 7/d-2 Maddesi yarınca, 1995-1996 Eğitim-Öğretim yılında Trakya Üniversitesi’ne bağlı olarak, Cam ve Muhasebe bölümleri olmak üzere iki bölümde faaliyete başlamıştır.2006 yılında Namık Kemal Üniversitesi’nin kurulmasıyla Trakya Üniversitesi’nden ayrılıp Namık Kemal Üniversitesi’ne bağlanmıştır. Şuan Muhasebe,Muhasebe(İ.Ö.),İşletme,Kimya,Kimya(İ.Ö.)v e Boya Teknolojisi olmak üzere 6 Bölüm ile Eğitim-Öğretim faaliyetine devam etmektedir.

  Yüksekokulumuz binası Muratlı Belediyesi tarafından tahsis edilen ve restore edilmiş tarihi bir yapıdır. Daha sonrasında eskiden kreş olarak kullanılan ve eskiden Muratlı Kültür Merkezi olarak kullanılan binalar Yüksekokulumuza ek bina olarak tahsis edilmiştir. Halen bu binalarda Eğitim-Öğretim faaliyetlerimiz devam etmektedir.

  Tekirdağ ile Muratlı ilçesi arası 21km’ dir. Muratlı Meslek Yüksekokulu Tekirdağ’ın Muratlı ilçe merkezinde yer almaktadır. Öğrencilerimizin ulaşımı, karayolu ve demiryolu ile sağlanmaktadır.

  Muratlı Meslek Yüksekokulu, iş hayatının sevk ve idaresi ile kamu yönetiminde yönetime yardımcı olacak veya kendi adına iş yeri açıp çalıştırabilecek, nitelikli ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlamıştır. Toplumun kaynaklarının bireyler arasında optimum bir şekilde dağılmasını ve insanların gereksinimi olan mal ve hizmetlerin sağlanması amacına yönelik olarak Tekirdağ ilinin Muratlı ilçesinde toplumun talep ve ihtiyaçlarının karşılanması ile birlikte işletmelerin birincil amacı olan maksimum karın da elde edilmesi göz önünde tutularak, yetişmiş insan gücünü karşılamak ve eğitim-öğretimle mesleki yeterlilik kazandırılması amacıyla kurulmuştur. Yüksekokulumuzun eğitim amacı öncelikle işletmelere ve sanayi kuruluşlarına ara eleman yetiştirmektir. Bu bağlamda meslekte uzmanlaşma öncesi bir çok bilgi ve donanımı edinip bunu uygulayabilmeyi kavratmak temel amaçtır. Bu amaç doğrultusunda gerekli olacak uzman derslerinin temel konularının verilmesi planlanmıştır. Yüksekokulumuzdan alacakları eğitimle, ara eleman olarak işletme ve sanayi kuruluşlarında çalışmalarını ve lisans düzeyinde eğitime devam edebilmesini sağlamak bir diğer amaçtır. Yüksekokulumuz bilimsel amaçlı olmanın yanında daha çok toplumu ve öğrencilerimizi bilinçlendirme amaçlı bazı toplantı, konferans, panel vb. faaliyetleri yürütmektedir.

  Programlar

  * Boya Teknolojisi
  * İşletme Yönetimi
  * Kimya Teknolojisi
  * Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

  İletişim
  Muratlı Meslek Yüksekokulu
  Muratlı/Tekirdağ
  Tel:0282 361 60 57-58
  Fax: 282 361 60 59

  http://muratlimyo.nku.edu.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Namık Kemal Üniversitesi Forum Tarih
Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Bilgileri Üniversiteler 10 Şubat 2011
Namık Kemal Üniversitesi Saray Meslek Yüksek Okulu Bilgileri Üniversiteler 10 Şubat 2011
Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 10 Şubat 2011
Namık Kemal Üniversitesi Taban Puanları Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Namık Kemal Kimdir Kısaca Hayatı Biyografi & Otobiyografi 23 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş