Nakipoğlu İlköğretim Okulu Karatay Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 28 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Nakipoğlu İlköğretim Okulu Karatay Konya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nakipoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Nakipoğlu İlköğretim Okulu Tanıtım - Nakipoğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Nakipoğlu İlköğretim Okulu İletişim


  Karatay Nakipoğlu İlköğretim Okulu Konya Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Karatay Nakipoğlu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Karatay Nakipoğlu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Karatay Nakipoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Karatay Nakipoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Nakipoğlu İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  Okul1895 tarihinde Nakipoğullarıdan Hacı İbrahim Efendi tarafından yaptırılmış olup adına da Nakipoğlu ismi verilmiştir.Başlangıçta üç derslik ve ahşap olup dershaneler küçük ve dardı,bahçesi de küçüktü yan taraftaki bahçe daha sonra alınarak okul bahçesine ilave edilmiş, okul ve bahçesi genişletilmiştir.Öğrenciler bu okulda 1,2 ve 3'cü Sınıfları okurlardı. Okulumuz bir ara Şarkikaraağaç pansiyonu olarak hizmet vermiş, daha sonra Anafartalar ilkokulu olarak ismi değişmiş ve bir süre o adla hizmet vermiştir.Daha sonra üç derslik yıprandığı için okul bahçesinin doğu kısmına 1953 yılında halk tarafından okul koruma derneği yardımı ile güneydeki 3 derslikli bina yaptırılmıştır.Bu gün kullanılan L tipi şeklindeki durum 1983 – 1984 öğretim yılında okul koruma derneği ,okul aile birliği katkılarıyla 3 derslikli binanın yanına 2 küçük ilave daha yaptırılmıştır. Okulumuz halen 5 derslik 1 Müdür 1 Müdür Yrd 1 Öğretmenler odası ve 1 Bilgisayar odası 1 kütüphane ve 1 araç odasından oluşmaktadır.

  Nakipoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / KARATAY
  Adı: KARATAY NAKİPOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: BAĞEVLİYE MAHALLESİ CİZRELİ SOKAK NO:33 KARATAY
  Telefon Numarası: 3323512686
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi: nakipoioogmail.com
  Web Adresi: -

  Nakipoğlu İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş