Nüfuz edici bombalar geliyor

'Bilim & Teknoloji' forumunda Siraç tarafından 3 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nüfuz edici bombalar geliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nüfuz edici bombalar geliyor

  [​IMG]
  Her türlü sığınak ve korugana karşı kullanılacak “nüfuz edici” yeni tip bomba üretimiyle ilgili araştırma-geliştirme (Ar-Ge) çalışmaları başlatıldı.

  Her türlü sığınak ve koruganın imhası amacıyla geliştirilmesi planlanan nüfuz edici bomba projesinde ilk adım MKEK ile TÜBİTAK-SAGE arasında geçtiğimiz günlerde “alt yükleniciliği” sözleşmesinin imzalanmasıyla atıldı. Sözleşme gereği üretilecek yeni tip bombaların tasarım sorumluluğunu TÜBİTAK-SAGE, üretimi ise MKEK’e tesislerde yapılacak.

  Bombaların tasarım sorumluluğu Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu-Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (TÜBİTAK-SAGE), alt yükleniciliğini ise Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) yapacak.
  Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı için üretimi planlanan ve “nüfuz edici bomba” olarak tanımlanan yeni tip bombaların üretimi, MKEK tesislerinde gerçekleştirilecek.
  Araştırma-Geliştirme safhası çalışmalarının tamamlanmasından sonra, sonra söz konusu proje MKEK’in yatırım programına alınacak. Nüfus edici bombaları üretimiyle ilgili tesislerin üretim kapasitesi, maliyeti, Ar-Ge çalışmalarının tamamlanmasından sonra netlik kazanacak.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nüfuz edici bombalar Forum Tarih
Maddenin ortak ve ayırt edici özellikleri kısa bilgi Eğitim Bilgileri 21 Kasım 2016
Sanatçı ile Sanat Eserinin Ayırt Edici Özelliği Nedir? Edebi Türler Halk Edebiyatı 1 Ağustos 2013
Ayırt edici özellik ne demek - Ayırt edici özellik nedir - Ayırt edici özellik anlamı FrmArtuklu TatLı SöZLük 23 Ocak 2013
Emredici anlatım ne demektir - Emredici anlatıma örnekler Seviyeli-Ciddi Konular 11 Kasım 2012
Kapak Edici Sözler Aşk - Aşk İçin Kapak Edici Sözler Msn nickleri Güzel Nickler 24 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş