Mutlu bir kadın olmanın tek yolu zayıf olmak değildir!

'Diyet Beslenme' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 13 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mutlu bir kadın olmanın tek yolu zayıf olmak değildir! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aile hayatı ve bir dizi diğer görsel faktör nedeniyle (Çok ince ya da kaslı insanlara ait medya görselleri gibi) etkilenerek, özgüvenimizi yitirebiliyor ve vücudumuzdan şikayet edebiliyoruz.

  Bazı kişilerin daha ince ya da daha kaslı bir vücuda sahip olsalardı, çok daha mutlu olacaklarını söylemeleri yeni duyumlarımızdan biri değil. Neticede; birtakım genellemeler mutluluk ile ince bir bedene sahip olmayı aynı kefeye koymamıza neden olabiliyor. Bu nedenle tüm yaşam sorunları çözülecekmişçesine diyete başvuruyoruz. Aslında sorun kilo olmadığı gibi, diyet yapmak da bir çözüm değil! Gerçek mutluluk içeriden gelir. Duygularınızı tatmin etmek, sağlıklı ilişkiler kurmak, sınırları belirlemek ve huzur bulmak... İçinizdeki gerçek mutluluğu bulmak, dışınıza (vücudunuza) örneğin sağlıklı beslenerek ve fiziksel aktivite yaparak, daha iyi bakmakla sonuçlanabilir. Sadece dışarının (vücudun) bakımına odaklanmak, içerideki acıyı dindirmeye yeterli olmayabilir.

  Vücut imajınızı geliştirmek için bazı ipuçları
  • Vücut tipinizi değiştiremeyeceğinizi kabul ederek, vücudunuzu sevmek, ona saygı duymak ve elinizde olanı daha iyi yapmaya odaklanmak iyi bir ilk basamak olabilir.
  • Kendinize gerçekçi bir kilo hedefi koymak ve sık sık tartılmamak, kendinizi daha iyi hissetmenize yardım edecektir. Gerçekçi olmayan bir kiloya ulaşmayı hedeflemek, kendini kötü hissetme, yanlış beslenme ve düşük yaşam kalitesine davetiye çıkartmaktır.
  • Siz çok özelsiniz. Kendinizi asla başkalarıyla kıyaslamayın. Fit olduğunuz ve doğru beslendiğiniz zaman, vücudunuzu ve yapabildiklerinizi önemseyin. Bunları çoğunlukla küçümseriz. Kendinizin içsel gücünü değerlendirin. Sizi daha başarılı ve özel yapan karakter kalitenize odaklanın.
  • Vücudunuzun keyfini çıkartın. Yüzmeye, dans etmeye gidin, yürüyüşe çıkın, bisiklete binin. Egzersiz yapın. Mecbur olduğunuz için değil ama sizi enerjik ve güçlü hissettirdiği için... Bunlardan size uygun olanı seçebilirsiniz.
  • Mümkün olduğunca, sağlığına önem veren, kendileriyle ve diğer insanlarla iyi ilişkiler kurabilen insanlarla birlikte olmak, kendinizi nasıl hissettiğiniz konusunda fark yaratacaktır. Aynı zamanda, aileniz veya arkadaşlarınızla beraberken,'fazla kilolardan bahsetmekten kaçınarak, olumsuz sohbetlerin bir dereceye kadar önüne geçebilirsiniz.
  • İçinizdeki'ben'i şımartın. Onu huzura kavuşturanları bulun. Örneğin; müzik, köpük banyosu, sinemaya gitmek, okumak, masaj yaptırmak ya da doğaya yakın olup bahçede çalışmak, sahilde yürümek, yüzmek, güneşin batışını seyretmek. Esas vücut imajı, içinizdeki 'ben’in hissettikleridir ve içinizde iyi hissetmek, dışarıda iyi yansıtmanızın anahtarıdır.

  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mutlu kadın olmanın Forum Tarih
Kadınları Mutlu Etmenin Yolları Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 25 Mayıs 2011
Erkeklerİn Kadinlari Mutlu Etme Sanati :) Fıkra & Komik Yazılar 4 Şubat 2009
İnsanlar sadece maddi ihtiyaçlarını karşılayarak mutlu olabilirler mi kısaca Sorular ve Cevaplar Pazar 19:47
Mutluluk konulu deneme örneği Makaleler-Denemeler 22 Ekim 2015
Şiir Zamanı-Mutluluk Şiirleri Şiirler 11 Mayıs 2014

Bu Sayfayı Paylaş