Murgul İlköğretim Okulu Murgul Artvin

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Murgul İlköğretim Okulu Murgul Artvin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Artvindeki İlköğretim Okulları Hakkında - Murgul İlköğretim Okulu Tanıtımı - Murgul İlköğretim Okulu Hakkında - Artvin Murgul'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Murgul İlköğretim Okulu Resimleri  [​IMG]  TARİHÇE


  Okulumuz, 1951 yılında Etibank Murgul Bakır İşletmelerine ait binada Merkez İlkokulu olarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Murgulun merkezindeki tek okul olması nedeniyle bu isim verilmiştir.
  01.01.1985 tarihinde Etibank Murgul Bakır İşletmesinin bütün menkul ve gayrimenkullerinin Karadeniz Bakır İşletmesi Anonim Şirketine devredilmesiyle okulumuz da bu şirkete devredilmiş oldu. 2001 tarihine kadar okulumuzun elektrik, ısınma, su, demirbaş malzemesi ve onarım ihtiyaçları bu şirketler tarafından karşılandı.
  2001 yılında okulumuzun bulunduğu binanın da içinde olduğu bazı binaların, Karadeniz Bakır İşletmeleri Anonim Şirketinden Milli Eğitim Bakanlığınca satın alınmasıyla okulumuz da tümüyle Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiş oldu.
  1983 yılında Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye genelinde İlköğretim Okullarının açılması yolundaki aldığı kararlar doğrultusunda, Merkez İlkokulumuz, İlköğretim okuluna dönüştürülmüş ve adı da Milli Eğitim Bakanlığınca Göktaş İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. 1988 yılında Göktaşın ilçe olup Murgul ismini almasından sonra da okulumuzun adı Murgul İlköğretim Okulu olmuştur. Okulumuz halen bu isimle Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

  MİSYON-VİZYON

  Misyonumuz : Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, Türk Milletini yücelten milli ve manevi değerlere bağlı, hukuka ve insan haklarına saygılı, toplunda görevlerinin bilincinde olan; üretken, kendini geliştiren ve bunları davranış haline getiren bireyler yetiştirmek.

  Vizyonumuz:

  * Murgul İlköğretimli olmaktan gurur duymak.
  * Öğrenciyi aktif hale getirerek bilgiyi anlamlı olarak kazanmalarına;Yaratıcı, üretici düşünmelerine, öğrenmeyi öğrenmeye rehberlik etmek.
  * Okulun ve çevrenin imkanlarını en verimli şekilde kullanmak.
  * Kalite ödülüne aday olmak. Başarının adresi olmak.
  * Çevreye destek ve öncü olmak.
  * İnsanlığın;eğitim.bilim, kültür ve spor hayatında imzası olmak.

  Murgul İlköğretim Okulu Artvin Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Murgul İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Murgul İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Murgul İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Murgul İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ARTVİN / MURGUL

  Adı: MURGUL İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Murgul llköğretim Okulu

  Telefon Numarası: 4667114401

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi : 125598@meb.k12.tr

  Web Adresi: ARTVİN - Murgul - Murgul İlköğretim

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Murgul İlköğretim Okulu Forum Tarih
Zahıt Temeltas İlköğretim Okulu Murgul Artvin Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 3 Ocak 2011
Artvin - Murgul - Murgul Lisesi Liselerimiz 15 Haziran 2010
Akantaş Köyü Murgul Artvin Artvin Tanıtımı 30 Mart 2010
Ardıçlı Köyü Murgul Artvin Artvin Tanıtımı 30 Mart 2010
Kabaca Köyü Murgul Artvin Artvin Tanıtımı 30 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş