Murathan Mungan - Söz Vermiş Şarkılar

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Murathan Mungan - Söz Vermiş Şarkılar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]Söz Vermiş Şarkılar

  Kapak Fotoğrafı: Nihat Odabaşı
  Kapak ve Kitap Tasarımı: Ali Gürevin

  Kitabın Baskıları:
  İlk Basım: Mart 2006  Murathan Mungan, bugüne kadar yazdığı, bilinen, bilinmeyen, bestelenmiş ya da gün ışığına çıkmamış tüm şarkı sözlerini Söz Vermiş Şarkılar başlığı altında kitaplaştırdı.
  Sanatın çeşitli alanlarındaki verimlerini bir araya getirerek yazı hayatının tümünü bir külliyata dönüştürmeyi sürdüren Mungan’ın bazı şarkı sözleri, geçtiğimiz yıl yayımlanan Elli Parça kitabı içinde “Belki Birkaç Şarkı” başlığı altında yer almıştı.
  Sözlerini Murathan Mungan’ın yazdığı on sekiz şarkıdan oluşan, Türkiye’nin önemli şarkıcı ve toplulukları tarafından seslendirilen Söz Vermiş Şarkılar adlı müzik albümünde yer alanlar da dahil olmak üzere, toplam seksen iki şarkı sözünün yer aldığı kitap, kendi içinde yedi bölümden oluşuyor: Gecenin Sert Sesleri, Aşk Tesadüfleri Sever, Kullanılmış Şarkılar, Komşunun Şarkıları, Beklemiş Sözler, Şarkıcı Kız Kezban’ın Önlenebilir Tırmanışı, Söz Vermiş Şarkılar.
  Murathan Mungan’ın bugüne dek hiç sahnelenmemiş müzikali “Şarkıcı Kız Kezban’ın Önlenebilir Tırmanışı” adlı oyununu oluşturan on yedi şarkının tamamı ilk kez bu kitapta yayımlanıyor. Böylelikle, “İstersen Hiç Başlamasın”, “Çember” ve “Otel Odaları” gibi şarkılarını bildiğimiz bu müzikalin, diğer şarkılarını da öğrenmiş oluyoruz.
  Her bölümün başında, o bölümdeki şarkılarla ilgili açıklama yazılarının yer aldığı kitabın sonunda, meraklıları için hazırlanmış yazılar, notlar, diskografi, dergi ve kitaplara ilişkin yayım listesi yer alıyor.
  Bir tek sözcüğün dışında küçük harfin hiç kullanılmadığı, 45’lik plak formatında tasarlanan, 132 sayfadan oluşan ve Metis Yayınları tarafından yayımlanan kitabın tasarımı, Zebra Design Factory’den Ali Gürevin’e ait.


  İÇİNDEKİLER


  Gecenin Sert Sesleri
  Aşk Tesadüfleri Sever
  Kullanılmış Şarkılar
  Komşunun Şarkıları
  Beklemiş Sözler
  Şarkıcı Kız Kezban’ın Önlenebilir Tırmanışı
  Söz Vermiş Şarkılar
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Murathan Mungan Söz Forum Tarih
Murathan Munganın Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 30 Eylül 2012
Murathan Munganın Güzel Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 28 Eylül 2012
Murathan Mungan güzel Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 28 Mayıs 2011
Murathan Mungan Sözleri - Murathan Mungan Yazıları Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2011
Aşk Şiirleri Murathan Mungan Şairlerimiz Ve Şiirleri 9 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş