Murada kavuşmak için okunacak dua...

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda =FiRaRi tarafından 9 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. =FiRaRi

  =FiRaRi Üye

  Murada kavuşmak için okunacak dua... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  “Fetavai kari-ül-hidaye”de diyor ki:
  Dileği olan kimse yatacağı zaman abdest almalı temiz bir örtü üzerinde oturup üç defa salevât okumalı sonra herbirine Besmele çekerek on Fâtiha ve sonra onbir İhlâs okumalı sonra üç salevât okumalı sonra sağ yanı üzere yüzü kıbleye karşı olarak ve sağ elini sağ yanağı altına koyarak yatıp uyumalıdır. Niyet ettiği şeyin nasıl olacağını biiznillah rü'yâda görür.
  “Mekatib-i şerife” kitabında buyuruldu ki: Hacetlere dileklere kavuşmak için iki rekat namaz kılıp sevabını silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeli bunların hürmeti için diyerek duâ etmelidir. Mesela "Ya Rabbi filan yere sağ sâlim gidip gelmek nasib eyle filan sıkıntıdan beni kurtar." gibi duâ ettikten sonra "Bu duâmı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle" demelidir!
  Âmâ bir zat gelip “Ya Resûlallah! Allahü teâlâya duâ et gözlerim açılsın” dedi. Peygamber efendimiz de “Kusursuz bir abdest al! Sonra ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duâmı kabul et” duâsını okumasını söyledi. O da abdest alıp duâ etti. Hemen gözleri açıldı.
  Bu duâyı müslümanlar her zaman okumuşlar ve maksatlarına kavuşmuşlardır. Ancak namaz kılmıyanın haram işliyenin ve kalbi gafil olan ettiği duâdan tam netice alamaz.Ehl-i sünnet itikadında olmıyanın okuması faide vermez. Hak teâlâ herşeyi bir sebep ile yaratmaktadır. Bir şeye kavuşmak istiyen o şeyin sebebine yapışmalıdır. Rabbimiz insana sıhhat şifa vermek için duâ etmeyi sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayı sebep yapmıştır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Şubat 2010

 2. Google

  Google Özel Üye

  Emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Murada kavuşmak için Forum Tarih
Murada Kavuşmak İçin Dua Dualarımız Dua paylaşımları 7 Mayıs 2012
Murada Kavusmak Için Duâ Dualarımız Dua paylaşımları 15 Mayıs 2009
MuRada Kavuşmak için Okunacak Dua Dualarımız Dua paylaşımları 6 Kasım 2008
Kaybolan Kimseye Kavuşmak İçin Okunacak Dua Dualarımız Dua paylaşımları 14 Mayıs 2012
Rüyada Arzuya kavuşmak görmek Rüya Tabirleri 16 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş