MuRada Kavuşmak için Okunacak Dua

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda NeslisH tarafından 6 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  MuRada Kavuşmak için Okunacak Dua konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fetavai kari-ül-hidaye”de diyor ki:

  Dileği olan kimse, yatacağı zaman abdest almalı temiz bir örtü üzerinde oturup, 3 defa salevât okumalı, sonra her birine Besmele çekerek 10 Fâtiha ve sonra 11 İhlâs okumalı, sonra 3 salevât okumalı, sonra sağ yanı üzere, yüzü kıbleye karşı olarak ve sağ elini sağ yanağı altına koyarak yatıp uyumalıdır. Niyet ettiği şeyin nasıl olacağını, biiznillah rü'yâda görür.

  “Mekatib-i şerife” kitabında buyuruldu ki: Hacetlere, dileklere kavuşmak için, 2 rekat namaz kılıp, sevabını silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeli, bunların hürmeti için diyerek duâ etmelidir. Mesela, "Ya Rabbi, filan yere sağ sâlim gidip gelmek nasib eyle, filan sıkıntıdan beni kurtar." gibi duâ ettikten sonra, "Bu duâmı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle" demelidir!

  Âmâ, bir zat gelip, “Ya Resûlallah Allah' ü teâlâya duâ et, gözlerim açılsın” dedi. Peygamber efendimiz de, “Kusursuz bir abdest al Sonra, ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı yüzüsuyu hürmetine, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duâmı kabul et” duâsını okumasını söyledi. O da, abdest alıp duâ etti. Hemen gözleri açıldı.

  Bu duâyı müslümanlar, her zaman okumuşlar ve maksatlarına kavuşmuşlardır. Ancak, namaz kılmıyanın, haram işliyenin ve kalbi gafil olan ettiği duâdan tam netice alamaz.Ehl-i sünnet itikadında olmıyanın okuması faide vermez. Hak teâlâ, herşeyi bir sebep ile yaratmaktadır. Bir şeye kavuşmak istiyen, o şeyin sebebine yapışmalıdır. Rabbimiz, insana sıhhat, şifa vermek için, duâ etmeyi, sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayı sebep yapmıştır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - MuRada Kavuşmak için Forum Tarih
Murada Kavuşmak İçin Dua Dualarımız Dua paylaşımları 7 Mayıs 2012
Murada Kavusmak Için Duâ Dualarımız Dua paylaşımları 15 Mayıs 2009
Murada kavuşmak için okunacak dua... Dualarımız Dua paylaşımları 9 Ağustos 2008
Kaybolan Kimseye Kavuşmak İçin Okunacak Dua Dualarımız Dua paylaşımları 14 Mayıs 2012
Rüyada Arzuya kavuşmak görmek Rüya Tabirleri 16 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş