Muhabbet kuşunu konuşturmak için ne yapılmalıdır

'Kuşlar' forumunda DeMSaL tarafından 3 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Muhabbet kuşunu konuşturmak için ne yapılmalıdır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Muhabbet kuşunu konuşturmak için ne yapılmalıdır-Muhabbet kuşunu konuşturmanin yollari  Muhabbet kuşları konuşma yeteneğine sahiptirler. Bazı kuşlar, yeni kelimeleri ve deyimleri çabuk sökerken bazıları da asla tek kelime bile öğrenemeyebilir. Öncelikle yavru muhabbetkuşları 2-4 aylık iken konuşmaya eğitmeniz daha iyi sonuç verecektir. Belli bir ayı geçen kuşlar zor konuşur, hatta tek kelime bile öğretemeyebilirsiniz. Konuşma yeteneğine erkek muhabbetkuşlarının daha yatkın olduğu gözlenmiştir. Ancak dişi kuşlarda konuşur ama erkek kuşa göre kelime dağarcığı sınırlı kalır.
  Muhabbet kuşlarının hayranlık uyandırıcı bir kelime dağarcığı olsa da, bunu anlamak zor olabilir. Çünkü kelimeleri yüksek bir hızda çıkarırlar. Erkek ve dişi kuşlar konuşmayı öğrenebilir, ama erkekler sözlük dağarcıklarına sık sık yeni kelimeler eklerler ve sözcükleri daha doğal çıkarmaya başlarlar.
  Eğer konuşan bir muhabbet kuşuna sahip olmayı gerçekten çok istiyorsanız, en iyi seçim, küçük yaşta, elle besleyebileceğiniz bir yavru alın. Fakat bunun bir garantisi olmadığını unutmayın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Muhabbet kuşunu konuşturmak Forum Tarih
Muhabbet Kuşunu Konuşturma Taktikleri Kuşlar 29 Ekim 2012
Muhabbet Kuşunu Nasıl Konuşturabilirim Kuşlar 9 Eylül 2011
Muhabbet Kuşunun Cinsiyetini Nasıl öğreniriz? Kuşlar 1 Mart 2011
Muhabbet Kuşunun Yaşını Anlamak (Resimli) Kuşlar 10 Kasım 2010
Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur Kuşlar 26 Haziran 2015

Bu Sayfayı Paylaş