Muamma - Sema Karabıyık

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Muamma - Sema Karabıyık konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Muamma - Sema Karabıyık

  [​IMG]


  Künyesi
  Sema Karabıyık

  · Profil Yayıncılık
  · Basım Tarihi : 10 - 2009
  · ISBN : 9789759962302
  · Sayfa Sayısı : 232
  [​IMG]

  Özet

  Kendi küçük hikayeleri dışında büyük bir hikayenin parçası, 3 genç insan. Yiğit ile Berker'in hayat hikayesinin kesişme noktası: Cenan.

  YİĞİT; 3 günlük bir bebekken yetimhanenin bahçesine terk edilen bir kimliksiz olarak kim olduğumu merak ediyordum. 'Kader ikizim' aynı gün yetimhanenin bahçesine bırakıldığımız can arkadaşımın izini kaybetmiştim. Adını soyadımda, soyadını adımda taşıdığımdan habersizdim. İnsanoğlunun en zayıf yeri, kalbim, işgal altına girdiğinde değişecek tüm yaşantım.

  BERKER; Ben bir ekonomik tetikçiyim. Kan akıtmadan öldürmeyi öğrendim. Bir ulusu yok etmenin ekonomiden geçtiğini öğrendim. 3 günlük bir bebekken ismi çalınan, hayatı elinden alınan, başkasının hayatını yaşamaya mahkûm birisiyim ben. Uzaktan seyrediyorum gerçek hayatımı.

  CENAN; Beyinleriyle dünyaya meydan okuyanlar arasındayım ben, paranın dalgalanmasıyla insan hayatına yön verenlerin. Hakimi olmak için büyük çaba sarf ettiğim hayatımın mahkumu oldum istemeden. Çözülmesi imkânsız bir muammanın içinde gibi yaşıyorum uzun zamandır.

  Sema Karabıyık'tan yaşadığımız çağın, yaşanan ekonomik krizler ve servet değişimiyle birlikte değişen küçük hayatların hikâyesi.​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Muamma Sema Karabıyık Forum Tarih
Paradokslar, C Değeri Muamması Nedir Konu Dışı Başlıklar 29 Aralık 2011
Sfenks Muamması Hakkinda Bilgiler Tarihi Bilgiler 7 Nisan 2009
Bu muammayı ne sen okuyabilirsin ne de ben Şiirler 21 Mart 2009
Hz. Muhammed (s.a.v.); yaratiliŞ muammasini ve esma-İ İlahİye'nİn sirlarini keŞfeden zat! İman ve İslam Forumu 13 Aralık 2008
Bilgisayarın gelişimi şeması Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 20 Şubat 2013

Bu Sayfayı Paylaş