Muğla Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi

'Üniversiteler' forumunda DeMSaL tarafından 3 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Muğla Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Su Ürünleri Fakültesi - Muğla Üniversitesi  Amaç
  Dünya standartlarında, eğitim, araştırma,uygulamalar ve bunların oluşturduğu sinerjik işbirlikleri ile su ürünleri sektörüne hizmet ederek güçlü, dinamik, sorun çözücü, ortak aklın gücüne inanan, akademik kadrosu, çalışanları ve öğrencileriyle toplumun gelişimine katkıda bulunan saygın ve öncü kurum olmaktır.

  Dünya standartlarında, çağdaş, üretken bilim insanlarının rehberliğinde gerçekleştirilecek eğitim-öğretimle; Atatürk ilke ve inkîlapları ışığında, çağdaş, ülkesinin, insanlığın çıkarlarına öncelik vererek, toplumun gelişimine katkı sağlayacak coşku ve bilinçte, sosyal, doğal ve tarihi çevresine saygılı, örnek ve öğretici davranışlar kazanmış, bilimsel, analitik düşünen, sorun çözme bilgi ve becerileri gelişmiş, bireysel gelişimini sürdürebilecek potansiyeli kazanmış, işbirliğini önemseyen, saygı, sevgi, hoşgörülü davranışlarıyla insanlara hizmet etmeyi görev edinen bireyler yetiştirmek yanında, zengin su ürünleri potansiyeli olan Muğla'yı, uluslararası platformda hakettiği konumuna getirmek için öncülük etmektir.

  Su ürünleri sektöründe nitelikli ve uluslararası alanda çalışabilecek su ürünleri mühendisleri yetiştirmek, su ürünleri sektör temsilcilerinden oluşan bir danışma konseyi oluşturarak; eğitim, araştırma vb. çalışmaları gereksinimlere göre yapmak, Muğla il ve ilçelerinin su ürünleri potansiyeli ile hak ettiği örnek ve aranan konuma gelmesine katkı sağlamak amacıyla ilgili kişi ve kurumların sinerji oluşturacak birlikteliğine öncülük etmek, sektörden gelen talepler doğrultusunda işgücünün niteliklerinin artırılması amacıyla sektöre yönelik eğitim programları sunmak ve su ürünleri sektörü ile ilgili konularda kongre, panel, seminer düzenleyerek sektörün daha iyi anlaşılmasını ve sorunlarının belirlenmesini sağlamaktır.

  Bölümler
  Su Ürünleri Fakültesi bünyesinde, Temel Bilimler Bölümü, Yetiştiricilik Bölümü ve Avlama ve İşleme Teknolojisi Bölümü yer almaktadır.

  Fiziki ve Sosyal İmkanlar / Laboratuvarlar
  Fakültemiz öğrencileri Üniversitemiz sosyal imkanlarından geniş ölçüde yararlanabileceklerdir. Derslik ile büroların yerleşimi açısından fiziki mekan sıkıntısı bulunmamaktadır.

  Staj
  Öğrencilerimiz Muğla Üniversitesi meslek stajları yönergesi doğrultusunda staj yapacaklardır.

  İletişim

  Muğla Üniversitesi
  Su Ürünleri Fakültesi
  48000 Kötekli /MUĞLA

  Telefon :0 252 211 18 86

  Faks: 0 252 223 84 75
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Muğla Üniversitesi Ürünleri Forum Tarih
Muğla Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 25 Şubat 2011
Muğla Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 25 Şubat 2011
Muğla Üniversitesi Taban Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Muğla Üniversitesi Hakkinda Bilgiler ve Resimleri Üniversiteler 27 Şubat 2009
Muğla Üniversitesi- Muğla Üniversitesi Hakkında Bilgiler - Muğla Üniversitesi Resimleri Üniversiteler 1 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş