MSN'de dünya ikincisi olduk

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda DilzaR tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  MSN'de dünya ikincisi olduk konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İnternet üzerinden anında mesajlaşmayı sağlayan Microsoft’un MSN servisinin kullanımında Türkiye 28 milyon kullanıcıyla, dünyada ikinci sıraya yükseldi.


  Microsoft Tüketici ve İnternet Servisleri Genel Müdürü Ebru Çapa, Türkiye’nin tek başına dünyadaki messenger kulanımının yüzde sekizini gerçekleştirdiğini belirterek, kriz dönemlerinde de MSN kullanımının arttığını, şirketlerin bu şekilde telefon ücretlerinden tasarruf ettiğini söyledi.

  Türklerin kültürüne uygun bir ürün olması nedeniyle MSN’in çok kullanıldığını dile getiren Çapa, "Türkler olarak hem bilgi paylaşmayı, hem de iletişimi seviyoruz. Windows Live Messenger böyle bir ortam yaratıyor. MSN, yabancı ülkelerle ve farklı şehirlerle iş yapan firmalarda da iş verimlilik aracı olarak çok yoğun kullanılıyor. İş hayatına da pozitif etkisi nedeniyle messenger çok yayıldı" dedi.

  Dört yılda 28 milyon
  Ebru Çapa, dünyada MSN kullanımında 40 milyonla Brezilya’nın birinci sırada bulunduğuna da işaret ederek, "Nüfusu Türkiye’den daha fazla, ayrıca bu ülkeyle kültürel anlamda benziyoruz. Eğleneyi paylaşmayı seviyorlar. Türkiye’deki MSN kullanıcısı dört yıl içinde 28 milyona ulaştı. İnternet kullanımı arttıkça bu sayıda artacak, birinciliğe de yaklaşabiliriz" diye konuştu. Ebru Çapa, e-posta hizmetleri hotmail’in de kullanımında Türkiye’de 24 milyona ulaşıldığını, Türkiye’de ise e-postada lider olduklarını kaydetti.

  İş saatlerinde kullanım
  MSN’in hem iş, hem de bireysel anlamda eşit oranda kullanıldığına dikkat çeken Çapa, şunları söyledi: "Kullanımı açısından iş dünyası ve kişisel hayat biraz karışmış durumda. İş sahipleri de yoğun kullanıyor. Ama kullanım saatlerine bakarsak, iş saatlerinin daha yoğun olduğu görülüyor. Burada ekonomik boyutu ve işe olan faydası öne çıkıyor."

  Microsoft yeniden yapılandı
  Yazılım şirketi Microsoft, hızla gelişen teknolojileri kullanarak tüketicinin yaşam stilini değiştirmek ve bilişim, iletişim deneyimleri yaşatmak amacıyla yeni bir yapılanma gerçekleştirdi. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 22 ülkede kurulan ’Microsoft Tüketici ve İnternet Servisleri’ PC, Mobil ve İnternet platformlarının ortak sinerjisinden yararlanarak tüketicilere zengin ve kapsamlı hizmetler sunacak. İnternet reklamcılığı alanında da önemli adımlar atacak. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, "Microsoft’un bu yeni yapılanması, Türkiye’de tüketici hizmetlerini dünya standartlarına taşıdı" dedi.
   

 2. HiTMaN47

  HiTMaN47 Üye

  Paylaşım için teşekkürler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - MSN'de dünya ikincisi Forum Tarih
MSN'de Sohbet Günlükleri Bilgisayarda Nerede Tutulur, Sohbet Günlüğü Nerede Gizli MSN Diğer Paylaşımlar 14 Ağustos 2011
MSN'den E-mail Adresi Nasıl Alınır? Resimli Msn Ve Mail Yardım 7 Haziran 2011
Msn'de Çevrimdışı Anlık İletiler Gönderip Alamıyorum Sorunu ve Çözümü Msn Ve Mail Yardım 30 Mayıs 2011
MSN'de Sadece Bazı Kişilere Çevrimdışı Görünmek Nasıl Oluyor? MSN Diğer Paylaşımlar 4 Aralık 2010
Yeni MSN Görüntüsü - Yeni MSN'de Facebook da olacak MSN Diğer Paylaşımlar 19 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş