Msn Hesabınızı Koruma Yolları Nelerdir ?

'MSN Diğer Paylaşımlar' forumunda Mavi_inci tarafından 24 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Msn Hesabınızı Koruma Yolları Nelerdir ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ...Msn Hesabınızı Koruma...

  *

  Msn hesabı almadan önce kesinlikle bilgisayarınızdaki çerezleri silin ve modeminizi yeniden başlatın. Çünkü sizin peşinizde olan bir hacker bu yolla sizin hangi hesabı aldığınızı öğrenemez ve izinizi kaybettirmiş olursunuz.
  *

  Msn hesabı alırken kesinlikle gerçek isminizi yazmayın, sahte isimler kullanın.
  *

  Msn adresinizi uzun tutmaya gayret gösterin. Örnek; basindan_asagi_kaynar_su_dokulmez_oglu gibi.

  *

  Parolanızı mümkün olduğu kadar uzun yazın ve değişik tip karakterler kullanın. Böylece hackerlerin parolanızı tahmin etme olasılığını azaltmış olursunuz. Örnek; 123+456?789=isim gibi. (Kesinlikle bu parolayı yazmayın. )
  *

  Gizli sorunuza hiç akla gelmeyen bir cevap yazın. Örnek; Gizli sorunuz tarihsel kişilik ise oraya Fatih Sultan Mehmet gibi kolay tahmin edilebilinir cevaplar yazmayın. Soruyla alakası olmayan cevaplar yazın. Mesela; Bilgicik.com_bir+numaradır gibi.

  Türkçenin Tarihi, Orhun Abideleri, Anlatım Bozuklukları, Cümlenin Öğeleri, Yazım ve Noktalama, Türkoloji Makaleleri, Edebiyat Nedir?, Alfabelerimiz, Atasözleri, Bulmacalar, Edebi Sanatlar, Sınav Soruları, Kpss, Oks, Öss, Bunları Biliyor musunuz?, Özlü Sözler, Güzel Sözler, Türkçe, Edebiyat, Masallar, Destanlar, Astroloji, Roman Özetleri, Öss Soruları, Geçmiş Yılların Öss Oks Kpss Soruları
  *

  Mutlaka ikinci bir msn hesabınız olsun ve bunu hesap alırken mutlaka oraya yazın. Bunu yazmamızın sebebi birisi gizli sorunuzu öğrendiği zaman msn hesabınızı kaybetmezsiniz. Bu hesaba parola sıfırlama iletisi gönderebilir ve parolanızı değiştirerek en azından msn listenizdeki isimleri kaybetmemiş olursunuz.
  *

  E-mailinize gelen ve içinde kredi kartı şifresi vb. şeyler isteyen mailleri cevaplamadan silin. Ayrıca bazı ileri zekalı insanlar msn_hotmail_ekibi_1 gibi isimler alıyorlar ve güncelleme sebebiyle gizli sorunuzun cevabını göndermeniz gerekiyor falan diye mailler atıyorlar. Bunlara itibar etmeyin ve cevaplamadan silin.
  *

  İnternet kafelerde mümkün olduğu kadar oturum açmayın. Çünkü bazı programlar sisteme yerleştirilerek parolanız öğrenilebilinir.
  *

  Parolanızı ve gizli sorunuzu bilgisayarınıza kaydetmeyin, çantanızda veya cüzdanınızda muhafaza edin.
  *

  Tanımadığınız kişilerin dosyalarını almayın aldıysanız bile kesinlikle açmayın. Trojan, virüs vb. olaylardan korunmak için.
  *

  Eğer kameranız varsa kullanmadığız zamanlarda başını eğik tutun çünkü bazı programlar bilgisayarınıza gönderilerek kamera görüntünüz bütün dünyaya yayılabilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hesabınızı Koruma Yolları Forum Tarih
Hesabınızı Korumanın Kuralları MSN Diğer Paylaşımlar 12 Kasım 2008
Bu virüs banka hesabınızı sıfırlayabilir Spy ve Virüs Haberleri 12 Ağustos 2010
Hotmail ve Gmail hesabınızı kapatmak için Yahoo,G-Mail,ICQ,Mirc 26 Ekim 2009
Gmail hesabınızı sabıt dısk olarak kullanın Yahoo,G-Mail,ICQ,Mirc 1 Mart 2009
Çevreyi korumak için iş birliği içinde olması gereken kurum ve kuruluşlar kısaca Eğitim Bilgileri 13 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş