msn şifreniz hakkında

'Msn Ve Mail Yardım' forumunda Goldman tarafından 17 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Goldman

  Goldman Üye

  msn şifreniz hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Merhaba arkadaşlar,


  Arkadaşlar, son zamanlarda bir çok arkadaşımız MSN lerinin çalındığından, maillerinin başkaları tarafından ele geçirildiğinden dert yanmaya başladı. Bu konuyla ilgili herkesi ilgilendiren bir kaç açıklama yapmak istiyorum eminim bu bilgilerden faydalanan arkadaşlarım olacaktır.

  Maillerinizde soru ve cevap kısmını çok iyi şekillendirin. Mesela öyle arkadaşlar var ki bir mail hesabı oluşturduğunda mail kayıt formunda örneğin soru kısmına "doğduğum yer" yazıyor. cevap kısmına da "İstanbul" yazıyor (İstanbul doğumluysa). Durum böyle olunca da bu kişiyi tanıyan (doğduğu yeri bilenler) hemen emaili ele geçirebiliyor. Doğum tarihinizi de doğru girmemeniz çok önemli. Doğum tarihinizi alakasız gün ay ve yıllardan seçin. Zaten bu bilginizin mail kayıtlarınızda olması çok da önemli değil. doğum tarihinizi bilemeyen zaten gizli sorunuza da ulaşamaz.hotmail de bu çok geçerli olamayabilir ama mynette ve yahoo da çok geçerli.mynette şifrenizi unuttuğunuzda şifremi unuttum kısmına tıklıyosunuz karşınıza ekran çıkıyor ve doğum tarihinizi yazın diyor, doğum tarihi de genellikle sizi tanıyanların bildiği bir şeydir. Bunu bilip doğum tarihini doğru girince sonraki ekranda gizli sorunuzun cevabını yazın diyor. g
  Gizli soru ile gizli sorunuzun cevabı da birbiriyle alakalı ve de çok kolay bir şeyse (örneğin soru "doğduğum yer",cevap da "İstanbul" ise)böylece mailiniz çok büyük ihtimalle ele geçiyor. Arkadaşlar bir de soru kısmı ile cevap kısmı birbirinden çok ayrı olsun.örneğin soru kısmı "doğduğum yer" ise cevap kısmı da örneğin en sevdiğin öğretmen olan (mesela öğretmen adı ahmet tunç olabilir) "ahmet tunç" olabilir.bunu kimse bilemez çünkü çok alakasız şeyler.


  Kendimi örnek verecek olursam gizli sorumu ne seçmiş olursam olayım cevabım

  xsj-h1sojfjskjld_s5jkg,dfk2fd8gf-lkdfj_kgkd.l,şf

  türü bir şey olur.yani cevap kısmını önce klavyede bir çok karaktere(rakam,harf) rastgele karakterlere basarak ve sonra karakterlerin arasına nokta,virgül,-, gibi işaretler şeklinde karakterler katarak oluştururum,bunu kimse kolay kolay çözemez desem yalan olmaz. ee bu durumda şifreyi unutmamanız, şifreniz kesin bildiğiniz bir şey olmalı. Zaten unutma ihtimaliniz olabilecek bir şifreyi de seçmeyin.şifrenizde en az 6 veya 6 dan fazla karakterden oluşsun, bu daha güvenlidir. Şifrenizi de doğum tarihi, telefon numaranız gibi gibi şeylerden kesinlikle seçmeyin.


  Bu maili başka arkadaşlarınızla da paylaşın ne kadar çok insan bunlara dikkat ederse o kadar az üzülen arkadaşımız olur diye düşünüyorum.
  --
  Sahip oldugunuz ve faydalandiginiz bilgileri, uyesi oldugunuz diger grup, forum ve mail listenizdeki diger arkadaslarinizla paylasiniz.

  Konfüçyüs bilgi konusunda der ki;
  "Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var. Ben yumurtamı sana verdim, sen yumurtanı bana verdin. Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.
  Ama,
  Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var. Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin.Bende iki bilgi var, sende iki bilgi var.”

  Biz de bu dusunceyle bilginin yayilmasina yardimci olmaliyiz.


  __._,_.__
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - şifreniz hakkında Forum Tarih
Şifrenizi miras bırakın! Bilim & Teknoloji 1 Mayıs 2009
Hackerler MSN şifrenizi böyle çalıyor! Msn Ve Mail Yardım 26 Nisan 2009
şifreniz nasil çalinir Msn ve Sohbet Programları 15 Eylül 2008
Asurlular kimdir hakkında kısa bilgi Tarihi Bilgiler Pazar 19:55
Okulda faaliyet gösteren eğitsel ve sosyal kulüpler hakkındaki düşünceleriniz nedir Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş