Msn Şifreleri Nasıl Çalınır? - Msn Şifreleri Nasıl Çalınıyor?

'Msn Ve Mail Yardım' forumunda Mavi_Sema tarafından 30 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Msn Şifreleri Nasıl Çalınır? - Msn Şifreleri Nasıl Çalınıyor? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Msn Şifreleri
  Msn Şifreleri Nasıl Çalınıyor?


  Tüm dünyadaki MSN fırtınası, belki de en şiddetli olarak ülkemizde yaşanıyor. Son rakamlara göre ülkemizde 13 milyondan fazla MSN kullanıcısı bulunuyor. Bu kadar popüler bir mesajlaşma yazılımı, beraberinde bazı tehlikeleri de getiriyor. Sadece mesajlaşma için değil aynı zamanda e-posta hesabı olarak da kullanıldığından dolayı, sizin için bu hesabin önemi bir kat daha artıyor. Hem mesajlaşma hesabınızın ve kişi listenizin hem de özel e-postalarınızın çalınmasını kim ister ki? Bu yazıda MSN hesaplarının nasıl çalındığını anlatacağız. Bu teknikleri bu sayfada açıklamamız, yeni korsanları yetiştirmek için değil, aksine MSN hesabınızı korumanız içindir.  SAHTE E-POSTALAR

  MSN hesabınızın aynı zamanda e-posta hesabı olduğunu da söylemiştik. Bu nedenle size MSN listesinden ulaşamayacak olan kullanıcılar ilk önce size sahte e-postalar gönderecektir. Örneğin, posta kutunuza "Ben Elif, en sonunda sana resim gönderebiliyorum" konulu bir mesaj gelmiş olabilir. Bu mesaja tıkladığınızda mesajın içinde de "Selam, fotoğrafımı aşağıdaki adrese yükledim. Sen de en kısa zamanda bana fotoğrafını gönder" mesajı ve bir de bağlantı bulunur. Bu bağlantıya tıkladığınızda Hotmail sayfasının tıpa tıp aynısı bir sayfa açılır ve bu sayfada, bir yanlışlık olduğunu bildiren bir mesaj ve e-posta hesabınıza ait şifrenizi yeniden girmenizi isteyen bir uyarı görürsünüz. Bu sayfaya girilen şifre, hemen korsanın e-posta hesabına girer ve gerekenleri de kısa zamanda gerçekleştirir. Bahsettiğimiz web sayfasına ait kodlara ulaşmak oldukça kolaydır. Siz de bu kodları kullanarak birkaç dakika içerisinde sahte bir Hotmail sayfası oluşturabilirsiniz. O nedenle bu yemden kurtulmak için, sizden şifre isteyen sayfaların "https:" ile başladığından emin olmalısınız.

  ZARARLI DOSYALAR

  MSN listenize bir şekilde eklediğiniz birisi size bir resim dosyası göndermek ister. Ancak bu resim dosyasının çok yer kapladığını o nedenle de sıkıştırılmış formatta (Zip, Rar, vb.) göndereceğini bildirir ve size bu dosyayı almanız için istekte bulunur. Dosyayı aldığınızda içinde gerçekten de bir resim dosyasının olduğunu görürsünüz. Bu dosyanın resim dosyası olduğunu anlamanız gayet doğal. Nedeni; dosyanın ikonunun resim dosyalarının ikonu olmasından kaynaklanıyor. Eğer güncel bir antivirüs yazılımı kullanmıyorsanız, bu dosyayı çalıştırdığınız anda hem MSN hesabınız hem de işletim sisteminizdeki diğer bilgileriniz korsana gönderilmiş olur. Durumu fark etmezseniz bu bilgiler uzun bir süre daha gönderilmeye başlanır. Bu zararlı dosyaları oluşturmak, son derece basit. Hatta bu işi yapan Türkçe yazılımlar bile var. tinyurl.com/36qhdl adresinden bu dosyaların nasıl oluşturulacağı açıkça anlatılabiliyor. Bu tür tehlikelerden korunmak için güncel bir antivirüs yazılımı kullanmalı ve herkesten her dosyayı da MSN üzerinden kabul etmemeli, etseniz de hiç kullanmadan hemen önce virüs kontrolünden geçirmelisiniz.

  KOLAY ŞİFRELER

  MSN hesabım çalmanın en kolay yollarından biri de hemen bulunabilecek parola ve gizli soru yanıtlarıdır. MSN hesabınızı çalmak isteyenler, sizi tanıyan kişiler olacağı için, çevrenizin hemen bulabileceği parolalardan ve gizli soru yanıtlarından uzak durmalısınız. Eğer bu hataya düşenlerden biriyseniz, korsanın tek yapması gereken şey Hotmail.com adresine girip "Şifremi unuttum" bağlantısına tıklayarak gizli soru seçeneğinden faydalanıp, şifreyi sıfırlamak için gizli sorunuza yanıt denemek olacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şifreleri Nasıl Çalınır Forum Tarih
Modem Giriş Şifreleri ADSL Modem Driver 25 Ocak 2013
Counter Strike 1.6 Şifreleri Counter Strike Özel 31 Mart 2012
Gta Vice City Şifreleri Diğer Oyunlar 28 Ekim 2011
GTA Vice City Şifreleri Nelerdir Oyun Hileleri 17 Ekim 2011
GTA San Andreas Şifreleri Nelerdir Oyun Hileleri 17 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş