Ms Türkiye'den Xp ve Ie6 Açıklaması

'İnternet Explorer hakkında herşey' forumunda Dine tarafından 18 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Ms Türkiye'den Xp ve Ie6 Açıklaması konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Microsoft Türkiye'den, Windows Xp ve Internet Explorer Hakkında Önemli Hack Açıklaması...


  Microsoft Türkiye, son gelişmelerin ardından aşağıda okuyacağınız açıklamayı yaptı...

  "Son günlerde özellikle uluslararası bazı gelişmelere bağlı olarak internet üzerinden organize atakların düzenli olarak artış gösterdiği görülmektedir. Birçok kurumu hedef aldığı tahmin edilen bu ataklar karşısında Microsoft, 15 Ocak 2010 tarihinde, özellikle Microsoft ınternet Explorer 6 web tarayıcısını etkileyen bir güvenlik uyarısında bulundu.

  Söz konusu güvenlik tehdidinin web tarayıcımızın en güncel sürümü olan ınternet Explorer 8'i etkilemediği açıklandı. ınternet Explorer 8'in barındırdığı gelişmiş güvenlik özellikleri nedeniyle halen ınternet Explorer 6 kullanan kullanıcıların tarayıcılarını ınternet Explorer 8'e yükseltmeleri tavsiye edilmektedir...
   

 2. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Microsoft Türkiye, son gelişmelerin ardından aşağıda okuyacağınız açıklamayı yaptı...

  "Son günlerde özellikle uluslararası bazı gelişmelere bağlı olarak İnternet üzerinden organize atakların düzenli olarak artış gösterdiği görülmektedir. Birçok kurumu hedef aldığı tahmin edilen bu ataklar karşısında Microsoft, 15 Ocak 2010 tarihinde, özellikle Microsoft Internet Explorer 6 web tarayıcısını etkileyen bir güvenlik uyarısında bulundu.

  Söz konusu güvenlik tehdidinin web tarayıcımızın en güncel sürümü olan Internet Explorer 8'i etkilemediği açıklandı. Internet Explorer 8'in barındırdığı gelişmiş güvenlik özellikleri nedeniyle halen Internet Explorer 6 kullanan kullanıcıların tarayıcılarını Internet Explorer 8'e yükseltmeleri tavsiye edilmektedir...  [​IMG]

  "Internet Explorer 8 versiyonu yüklü gelen Windows 7 işletim sistemimizin kullanıcıları da web tarayıcımızın en son sürümündeki gelişmiş güvenlik özellikleri sayesinde herhangi bir tehdit altında değildir. Web tarayıcımızın eski sürümlerine sahip olan kullanıcılarımız, kendi güvenlikleri için Internet Explorer 8'i www.microsoft.com/ie adresinden indirip yükleyebilirler.

  Internet Explorer 6'yı kullanan bilgisayar kullanıcılarının çoğunun ağırlıklı olarak Windows XP kullandıkları bilinmektedir, bildiğiniz gibi Windows XP ürününe verilen destek süresi 2009'da sona ermiş olmasına karşın, özel koşullara bağlı olarak destek kapsamı 2014 yılına kadar genişletilmiştir.

  Buna karşılık Windows XP kullanıcılarının en güncel işletim sistemi olan Windows 7'ye geçiş yapmaları, kendilerine çok daha güvenli ve gelişmiş bir bilgisayar deneyimi sağlayacaktır.

  Bu arada Microsoft Güvenlik Ekibi, Internet Explorer 6 kullanıcıları için ilgili güncellemeyi en kısa zamanda yayınlamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

  Gelişmeleri sizinle paylaşmak üzere konuyu bilginize sunarız.

  Saygılarımızla
  Microsoft Türkiye
   

 3. Google

  Google Özel Üye

  Emeğine sağlık, paylaşım için teşekkürler...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkiye'den Açıklaması Forum Tarih
Dünya ve Türkiye'den Bahar Manzaraları Doğa Manzara Resimleri 31 Mart 2012
UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde Türkiye'den Hangi Eserler Yer Alıyor? Ülke Kültürleri 17 Mart 2012
23 Nisan Resimleri - Türkiye'den 23 Nisan Manzaraları Çocuk - Bebek Resimleri 23 Nisan 2011
Türkiye'den Geçmişten Fotoğraflar - Geçmişten Güzel Kareler Türkiye Şehir-Bölge Resimleri 28 Şubat 2011
Türkiye'den Çok Güzel Tablo Gibi Manzaralar Türkiye Şehir-Bölge Resimleri 12 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş