MS Linux'a kol kanat gerdi!

'Linux işletim sistemi' forumunda Dine tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

MS Linux'a kol kanat gerdi! konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Microsoft Linux'a kol kanat gerdi!

Microsoft, gizli rakibi Linux'a artık çok da sert bakmıyor; hatta destek vermeye bile başladı...

Microsoft, SourceGear'dan Teamprise Client Suite'i satın aldı. Artık Eclipse IDE kullanan veya Unix, Linux, Mac OS X gibi pek çok işletim sistemi üzerinde çalışan geliştiriciler, Microsoft Visual Studio Team Foundation Server kullanacak.
    Microsoft sözcüsü, Teamprise Client Suite'in işlevlerinin Visual Studio ürünlerine ekleneceğini belirti Bu entegrasyon Visual Studio 2010 ile başlayacak.
    Geleneksel olarak açık kaynak kodlu yazılımlara üvey evlat muamelesi yapan Microsoft'un bu hamlesi oldukça konuşuluyor. Microsoft, açık kaynak kodlu uygulamalar ile ilgili politikasını yumuşatmış durumda.
    Microsoft'tan geliştirme bölümü kıdemli başkan yardımcısı S. Smoasegar, Microsoft'un müşterilerinin karşılaştığı günlük yönetim, ortak çalışma ve heterojen ortamlarda geliştirme yapma zorluklarının farkında olduğunu belirtti. IT endüstrisinin farklı platformlarda çalışan yazılımları geliştirmek için gereken adımları alacağını, Microsoft'un üzerine düşeni yapacağını belirtti.

Yükleniyor...