Mozilla'ya tarayıcı yetmedi!

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda Dine tarafından 16 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Mozilla'ya tarayıcı yetmedi! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Firefox'un yaratıcısı Mozilla, kendisinden beklenmeyen projelere imza atmaya hazırlanıyor...

  Mozilla sosyal ağlar gelişiminden sorumlu Asa Dotzler'ın The Reg dergisine yaptığı açıklamaya Mozilla cephesinde, iPhone'a yönelik yeni bir web tarayıcısı geliştirme düşüncesi, şu an için mevcut değil.
  Firefox'u 'istenmediği bir mecraya taşımaya' niyetlerinin olmadığını ifade eden Dotzler, enerjilerini gerçekleşmeyecek bir işe harcamaktansa, Windows Mobile, Nokia Maemo ve Android gibi açık platformlara yöneltmeyi tercih ettiklerini belirtiyor.
  Apple'ın iPhone yazılım geliştirme kiti'ne (SDK) ilişkin son kullanıcı lisansı, uygulamaların koda müdahalesine olanak tanımıyor. Her ne kadar Opera'nın patronu Jon von Tetzchner, bunun web tarayıcılarını kapsayıp kapsamadığı konusunda kesin bir çizgi olmadığını belirtse de; Asa Dotzler'a göre, mesaj oldukça net.
  Dotzler'ın iddialarına hak veren hatırı sayılır bir kitle olmakla birlikte firma, önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde, iPhone'a özel 'tarayıcı-bağımsız' bir yazılım sunacaklarını açıkladı. Söylentilere göre yeni yazılımın, Firefox'a veri taşınabilirliği kazandıracak olan Weave'i de barındıracağı bildiriliyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş