Mozilla Firefox (Türkçe) 3.5.6 Indir Download Yükle

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda Siraç tarafından 18 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

  1. Siraç

    Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

    Mozilla Firefox (Türkçe) 3.5.6 Indir Download Yükle konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Mozilla Firefox (Türkçe) 3.5.6

    Kapladığı Alan: 7.55 Megabayt

    Kullanım Hakkı
    : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

    Lisan
    : Türkçe

    İşletim Platformu
    : Windows 2000/2003/XP/Vista

    Üretici Şirket
    : Mozilla Vakfı

    [​IMG]

    Lansman:
    Üreticiden: Ödüllü tarayıcı Firefox eskisinden çok daha iyi. İnternette güvenle gezin; Firefox sizi virüslerden, casus yazılımlardan ve kendiliğinden açılmaya çalışan can sıkıcı pencerelerden korur. Başarımdaki artışın, kullanımdaki kolaylığın tadını çıkarın. Yola koyulmadan önce ayarlarınızı ve sevdiğiniz sitelerin bağlantılarını Firefox'a aktarmak çok basit. Firefox'u innDirin ve internetten daha fazlasını edinin...

    Daha İyi İnternet Deneyimi
    Firefox; virüsleri, casus yazılımları ve istenmeyen pencereleri saptayarak onları engelleyen bir arayüze sahiptir. Firefox sayesinde sayfalar hiç olmadığı kadar hızlı açılır. Üstelik sevdiğiniz sitelerin bağlantılarını kolaylıkla Firefox'a aktarıp kullanabilirsiniz. Sekmeli tarama, Canlı Yer İmleri ve bütünleşik arama çubuğu gibi özelliklerle dopdolu olan Firefox, internetten elde edebileceklerinizin daha fazlasına ulaşmanızı sağlar.

    Kullanımı basit, Yönetmesi Zevkli
    Firefox internete ulaşmanızı kolaylaştırır. basit anlaşılır arayüzü taramaya hemen başlamanız için gereken her şeyi size sunar. İçe Aktarma Sihirbazı aracılığıyla diğer tarayıcılardaki yer imlerinizi, ayarlarınızı ve parolalarınızı Firefox'a aktarabilirsiniz. İleri düzeydeki kullanıcılar da araç çubukları, eklentiler ve temalar sayesinde tarayıcılarını istedikleri yönde şekillendirip kendi tercihlerine göre ayarlayabilirler.

    Otomatik Güncelleme
    Yeni güncelleme Platformu sayesinde en taze güvenlik ve özellik güncellemelerine ulaşabilirsiniz. Firefox bu ufak boyutlu güncellemeleri arka planda sessizce innDirir ve kurulmaya hazır olduklarında size haber verir.

    Sekmeli Tarama
    Aynı pencerede birden çok pencereyi eş anlı olarak açmak için sekmeleri kullanın; zorlanmadan ileriye ve geriye hareket edin. İlgili sayfaları yan yana tutmak için sekmeleri tutup taşıyın.

    Gelişen Açılır Pencere Engelleyici
    Firefox'un açılır pencere engelleyicisi daha fazla sayıda istenmeyen pencereyi açılmadan yakalamak üzere geliştirildi.

    Bütünleşik Arama
    Bütünleşik arama çubuğu sayesinde en gözde arama motorlarını kullanarak internette arama yapın; seçtiğiniz motorları arama çubuğuna ekleyin.

    Daha Güçlü Güvenlik
    Firefox olası casus Program, solucan ve virüs tehdidine karşı kapıları kapatarak interneti sizin için güvenle gezebilecek bir yer hâline getirir. Firefox geliştiriciler topluluğu 7 gün 24 saat boyunca sizin karşılaşabileceğiniz güvenlik tehditlerini yakından takip ederek, güncellemeler aracılığıyla güvende kalmanızı sağlar.

    Özel Veri Temizliği
    Yeni tasarlanan Özel Verileri Temizleme aracı sayesinde kişisel gizliliğinize el uzattırmayın. Tek bir tıklamayla tarama geçmişini, çerezleri, form girdilerini ve parolalarınızı kapsayan bütün özel verileri silin.

    Canlı Yer İmleri
    Beğendiğiniz site ve günlüklerdeki gelişmelerden haberiniz olsun. Canlı Yer İmleri sayesinde internetteki en güncel içeriğe ulaşın.

    Firefox'u Özelleştirin
    Araç çubuklarından yeni düğmeler seçin, yeni özellikler eklemek için eklentiler kurun ya da tarayıcınızın görünümünü baştan aşağıya değiştirmek için istediğiniz bir temayı kullanın... Firefox istediğiniz şekilde görünür, istediğiniz biçimde çalışır.

    Yeni Kuşak Web Desteği
    Yenilikçi Web teknolojileri ve servisler size daha zengin bir deneyim sunar. Açık Web standartlarını destekleyen Firefox, bu teknoloji alt yapısını kullanarak çalışan araçları kullanmanıza olanak sağlar.

    Firefox'un Özellikleri

    Yeni Güncelleme Platformu
    Artık Firefox'u güncellemek için onu baştan innDirmeye gerek yok. Firefox, yeni güncelleme Platformu sayesinde, kendi kendini sadece birkaç yüz kilobayt veri innDirerek güncelleyecek. Bu, kullanıcıya hem zaman kazandırıyor, hem güvenliği artırıyor, hem de bağlantı hızı yavaş olan kullanıcıların güncelleme işlemini kolaylaştırıyor.

    Güncelleme sırasında uyumsuz eklentiler otomatik olarak devre dışı bırakılarak Firefox'un istikrarlı çalışması sağlanıyor. Eklentiler de tek tek ya da toplu olarak güncellenebiliyor.

    Özel Veri Temizleme Aracı
    Özel verileri temizleme seçeneği sayesinde ziyaret edilen sayfaların kayıtları, sitelerin bilgisayarınıza bıraktığı çerezler, tarama önbelleği, dosya innDirme kayıtları, kimliği doğrulanmış oturum bilgileri ve kayıtlı form verileri çabucak temizleniyor. Bu işlem ya kullanıcı tarafından kısayolla ya da kullanıcının isteği doğrultusunda tarayıcının kendisi tarafından yapılabiliyor.

    Taşınabilir Sekmeler
    Firefox'ta sekmeler fare ile tutulup başka yere taşınabiliyor. Öte yandan sekmeler arasında geçişte klavye kullanımı alanında iyileştirmeler ve yenilikler yapılmış durumda.

    Hızlanan İleri ve Geri Hareket
    Daha önce açılan sayfalara erişmek için tarayıcının geri ya da ileri düğmelerine basılır basılmaz bu sayfalar ekrana yansıyacak. Çünkü artık veriler sunucudan değil, doğrudan önbellekten alınıyor.

    Yeni Seçenekler Menüsü
    Araçlar > Seçenekler yolu izlenerek açılabilen "Seçenekler" menüsü yeniden tasarlandı. İç içe geçen sekmeler sayesinde ilgili bölümü bulmak ve ayarları değiştirmek artık çok daha basit.

    Resim Simgeleri
    Firefox'ta resimlerin ufaltılmış hâlleri sekmelerin simgesi olarak kullanılıyor. Bu sayede birden çok resim açılması durumunda hangi sekmede hangi resmin açık olduğu kolayca anlaşılabiliyor.

    FTP Erişimi
    FTP'ye anonim olarak girişte sorun yaşanırsa Firefox kullanıcı adı ve parola soruyor.

    SVG, CSS2 ve CSS3 Desteği
    Firefox ile birlikte SVG (ölçeklenebilir çizimler) desteği sunuluyor. Desteğin arttığı teknolojiler arasında JavaScript 1.6, CSS2 ve kısmi olarak CSS3 var.

    Bozuk Siteleri Bildirme Aracı
    Araç çubuğuna eklenecek bir düğme sayesinde bozuk görünen veya hatalı işlediğini düşündüğünüz sayfaları Mozilla geliştiricilerine bildirebilirsiniz.

    Ve Diğerleri...
    Mac OS X ile artan uyumluluk
    RSS beslemelerini otomatik algılama
    Hata iletişim kutuları yerine hata sayfalarının açılması
    Flash canlandırmalarının neden olduğu istenmeyen pencerelerin açılmasının engellenmesi
    Daha hızlı sayfa açma ve daha az bellek kullanımı
    Ortadan kaldırılan binlerce irili ufaklı hata

    Firefox'un Temel Özellikleri

    Sekmeli tarama
    İstenmeyen pencereleri engelleme
    Bütünleşik arama
    Canlı yer imleri
    Özelleştirilebilme olanağı
    Güvenli ve hızlı tarama

    Programın Bu Versiyonündeki Değişiklikler

    Daha İyi Bir Web Deneyiminin Tadını Çıkarın
    Firefox 2 çevrimiçi deneyiminizi daha faal kılmaya yardımcı olacak yeni özelliklerle birlikte geliyor.

    Web'de Güvenle Yaşayın
    Firefox'un casus yazılımlara, virüslere ve istenmeden açılan pencerelere karşı geliştirilen koruma kalkanına yemleme (ing. phishing) koruması da eklendi.

    Tarayıcınızı Kendinize Uydurun
    Firefox'u zenginleştirmek için binlerce yararlı eklentiden istediklerinizi seçin. Bu, Firefox'u kendi tarayıcınız hâline getirmenin en basit yolu.

    Editörden
    Mozilla Firefox, Internet Explorer'ın en büyük rakiplerindendir. Çoğu kişi Mozilla Firefox'un Internet Explorer'dan daha iyi olduğunu iddia etmektedir. Internet Explorer ve Mozilla Firefox kıyaslandığında, aralarında hız farkı açık olarak ortaya çıkıyor. Internet Explorer, yıllardır aynı özelliklere sahip olduğundan dolayı yavaş yavaş kullanıcısı azalıyor. Mozilla Firefox ise, gün geçtikçe yeni sürümler çıkarıyor ve kendisini sürekli olarak geliştiriyor. Pop-up pencerelerini engelleme ve sekmeli bir tarayıcı olması da Mozilla Firefox'un Internet Explorer'dan en büyük farkını ortaya koyuyor. Mozilla Firefox'un kullanışlı ve açık kaynak kodlu olması da bir avantaj. IE ile Mozilla Firefox arasında gözle görülür farklar bulunmaktadır. Mutlaka denemeli ve aradaki uçurumu görmelisiniz.

    Mozilla Firefox (Türkçe) 3.5.6
     

Bu Sayfayı Paylaş