Mozilla Firefox (Pardus) 2.0.0.16 Download

'M-N' forumunda NeslisH tarafından 1 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Mozilla Firefox (Pardus) 2.0.0.16 Download konusu Mozilla Firefox (Pardus) 2.0.0.16

  Tanıtım:
  Mozilla Firefox programının Pardus Linux Dağıtımı için olan sürümüdür.

  Üreticiden : Ödüllü tarayıcı Firefox eskisinden çok daha iyi. İnternette güvenle gezin; Firefox sizi virüslerden, casus yazılımlardan ve kendiliğinden açılmaya çalışan can sıkıcı pencerelerden korur. Başarımdaki artışın, kullanımdaki kolaylığın tadını çıkarın. Yola koyulmadan önce ayarlarınızı ve sevdiğiniz sitelerin bağlantılarını Firefox'a aktarmak çok kolay. Firefox'u innDirin ve internetten daha fazlasını edinin...

  Daha İyi İnternet Deneyimi
  Firefox; virüsleri, casus yazılımları ve istenmeyen pencereleri saptayarak onları engelleyen bir arayüze sahiptir. Firefox sayesinde sayfalar hiç olmadığı kadar hızlı açılır. Üstelik sevdiğiniz sitelerin bağlantılarını kolaylıkla Firefox'a aktarıp kullanabilirsiniz. Sekmeli tarama, Canlı Yer İmleri ve bütünleşik arama çubuğu gibi özelliklerle dopdolu olan Firefox, internetten elde edebileceklerinizin daha fazlasına ulaşmanızı sağlar.

  Kullanımı Kolay, Yönetmesi Zevkli
  Firefox internete ulaşmanızı kolaylaştırır. Kolay anlaşılır arayüzü taramaya hemen başlamanız için gereken her şeyi size sunar. İçe Aktarma Sihirbazı aracılığıyla diğer tarayıcılardaki yer imlerinizi, ayarlarınızı ve parolalarınızı Firefox'a aktarabilirsiniz. İleri düzeydeki kullanıcılar da araç çubukları, eklentiler ve temalar sayesinde tarayıcılarını istedikleri yönde şekillendirip kendi tercihlerine göre ayarlayabilirler.

  Otomatik Güncelleme
  Yeni güncelleme sistemi sayesinde en taze güvenlik ve özellik güncellemelerine ulaşabilirsiniz. Firefox bu ufak boyutlu güncellemeleri arka planda sessizce innDirir ve kurulmaya hazır olduklarında size haber verir.

  Sekmeli Tarama
  Aynı pencerede birden çok pencereyi eş anlı olarak açmak için sekmeleri kullanın; zorlanmadan ileriye ve geriye hareket edin. İlgili sayfaları yan yana tutmak için sekmeleri tutup taşıyın.

  Gelişen Açılır Pencere Engelleyici
  Firefox'un açılır pencere engelleyicisi daha fazla sayıda istenmeyen pencereyi açılmadan yakalamak üzere geliştirildi.

  Bütünleşik Arama
  Bütünleşik arama çubuğu sayesinde en gözde arama motorlarını kullanarak internette arama yapın; seçtiğiniz motorları arama çubuğuna ekleyin.

  Daha Güçlü Güvenlik
  Firefox olası casus yazılım, solucan ve virüs tehdidine karşı kapıları kapatarak interneti sizin için güvenle gezebilecek bir yer hâline getirir. Firefox geliştiriciler topluluğu 7 gün 24 saat boyunca sizin karşılaşabileceğiniz güvenlik tehditlerini yakından takip ederek, güncellemeler aracılığıyla güvende kalmanızı sağlar.

  Özel Veri Temizliği
  Yeni tasarlanan Özel Verileri Temizleme aracı sayesinde kişisel gizliliğinize el uzattırmayın. Tek bir tıklamayla tarama geçmişini, çerezleri, form girdilerini ve parolalarınızı kapsayan tüm özel verileri silin.

  Canlı Yer İmleri
  Beğendiğiniz site ve günlüklerdeki gelişmelerden haberiniz olsun. Canlı Yer İmleri sayesinde internetteki en güncel içeriğe ulaşın.

  Firefox'u Özelleştirin
  Araç çubuklarından yeni düğmeler seçin, yeni özellikler eklemek için eklentiler kurun ya da tarayıcınızın görünümünü baştan aşağıya değiştirmek için istediğiniz bir temayı kullanın... Firefox istediğiniz şekilde görünür, istediğiniz biçimde çalışır.

  Yeni Kuşak Web Desteği
  Yenilikçi Web teknolojileri ve servisler size daha zengin bir deneyim sunar. Açık Web standartlarını destekleyen Firefox, bu teknoloji alt yapısını kullanarak çalışan araçları kullanmanıza olanak sağlar.

  Firefox'un Özellikleri
  Yeni Güncelleme Sistemi
  Artık Firefox'u güncellemek için onu baştan innDirmeye gerek yok. Firefox, yeni güncelleme sistemi sayesinde, kendi kendini sadece birkaç yüz kilobayt veri innDirerek güncelleyecek. Bu, kullanıcıya hem zaman kazandırıyor, hem güvenliği artırıyor, hem de bağlantı hızı yavaş olan kullanıcıların güncelleme işlemini kolaylaştırıyor.

  Güncelleme sırasında uyumsuz eklentiler otomatik olarak devre dışı bırakılarak Firefox'un istikrarlı çalışması sağlanıyor. Eklentiler de tek tek ya da toplu olarak güncellenebiliyor.

  Özel Veri Temizleme Aracı
  Özel verileri temizleme seçeneği sayesinde ziyaret edilen sayfaların kayıtları, sitelerin bilgisayarınıza bıraktığı çerezler, tarama önbelleği, dosya innDirme kayıtları, kimliği doğrulanmış oturum bilgileri ve kayıtlı form verileri çabucak temizleniyor. Bu işlem ya kullanıcı tarafından kısayolla ya da kullanıcının isteği doğrultusunda tarayıcının kendisi tarafından yapılabiliyor.

  Taşınabilir Sekmeler
  Firefox'ta sekmeler fare ile tutulup başka yere taşınabiliyor. Öte yandan sekmeler arasında geçişte klavye kullanımı alanında iyileştirmeler ve yenilikler yapılmış durumda.

  Hızlanan İleri ve Geri Hareket
  Daha önce açılan sayfalara erişmek için tarayıcının geri ya da ileri düğmelerine basılır basılmaz bu sayfalar ekrana yansıyacak. Çünkü artık veriler sunucudan değil, doğrudan önbellekten alınıyor.

  Yeni Seçenekler Menüsü
  Araçlar > Seçenekler yolu izlenerek açılabilen "Seçenekler" menüsü yeniden tasarlandı. İç içe geçen sekmeler sayesinde ilgili bölümü bulmak ve ayarları değiştirmek artık çok daha kolay.

  Resim Simgeleri
  Firefox'ta resimlerin ufaltılmış hâlleri sekmelerin simgesi olarak kullanılıyor. Bu sayede birden çok resim açılması durumunda hangi sekmede hangi resmin açık olduğu kolayca anlaşılabiliyor.

  FTP Erişimi
  FTP'ye anonim olarak girişte sorun yaşanırsa Firefox kullanıcı adı ve parola soruyor.

  SVG, CSS2 ve CSS3 Desteği
  Firefox ile birlikte SVG (ölçeklenebilir çizimler) desteği sunuluyor. Desteğin arttığı teknolojiler arasında JavaScript 1.6, CSS2 ve kısmi olarak CSS3 var.

  Bozuk Siteleri Bildirme Aracı
  Araç çubuğuna eklenecek bir düğme sayesinde bozuk görünen veya hatalı işlediğini düşündüğünüz sayfaları Mozilla geliştiricilerine bildirebilirsiniz.

  Ve Diğerleri...
  # RSS beslemelerini otomatik algılama
  # Hata iletişim kutuları yerine hata sayfalarının açılması
  # Flash canlandırmalarının neden olduğu istenmeyen pencerelerin açılmasının engellenmesi
  # Daha hızlı sayfa açma ve daha az bellek kullanımı
  # Ortadan kaldırılan binlerce irili ufaklı hata

  Firefox'un Temel Özellikleri
  # Sekmeli tarama
  # İstenmeyen pencereleri engelleme
  # Bütünleşik arama
  # Canlı yer imleri
  # Özelleştirilebilme olanağı
  # Güvenli ve hızlı tarama

  Editör Açıklaması ; Mozilla Firefox 2.0 sürümü Pardus için yeniden elden geçirildi. Gözden kaçan tercüme hataları düzeltildi. Pardus'a uyumlu yazı tipi desteği eklendi. Mozilla Firefox Pardus Linux dağıtımının değişmez tarayıcısı haline geldi.

  2.0 Sürümünün Yenilikleri
  # JavaScript 1.7 desteği
  # Phishing Koruması
  # Geliştirilmiş eklenti arama türü
  # Yeni Firefox teması
  # Yer imleri için küçük özet bölümleri
  # Kazara kapatılan sekmeleri tekrar açma
  # Hata durumunda kapanan tarayıcı bir sonraki açılışta hata yüzünden kapanmış siteleri açacak
  # Arama motoru kaldırma, düzenleme, ekleme
  # Web kaynakları(Feed) için daha iyi önizleme

  Beklenen diğer özellikler
  # Windows için Firefox paketini 5.0 MB'tan daha aşağıya çekmek
  # Eklentileri daha hızlı kullanıma geçirmek ve bilgisayarı en az düzeyde etkilemesini sağlamak

  Not: Bu .pisi uzantılı dosya Pardus Linux dağıtımı içindir. Başka Linux dağıtımlarında kurulum için uygun değildir.

  Sürüm : 2.0.0.16

  Boyut : 1.7 Mb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Linux X11

  Üretici Firma : Mozilla

  [​IMG]

  Mozilla Firefox (Pardus) 2.0.0.16
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Mozilla Firefox (Pardus) Forum Tarih
Mozilla Firefox (Pardus) 3.0.6 İndir Mozilla Hakkında Her şey 7 Mart 2009
Mozilla Firefox (Pardus) 3.0.5 Download Mozilla Hakkında Her şey 11 Şubat 2009
Mozilla Firefox (Pardus) 3.0.4 Download M-N 1 Şubat 2009
Mozilla Firefox (Pardus) 3.0.1 Download M-N 1 Şubat 2009
Mozilla Firefox (Pardus) 2.0.0.6 Download M-N 1 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş