Mouse kullanımının daha kolay hale getirilmesi

'Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler' forumunda Siraç tarafından 22 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mouse kullanımının daha kolay hale getirilmesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mouse kullanımının daha kolay hale getirilmesi

  Mouse'u çok az da olsa hareket ettirmeniz bile çift tıklamanın başarısız olmasına ve üzerine tıkladığınız simgenin masaüstünde farklı bir yere taşınmasına neden olabiliyor. Bu durum zamanla fazlası ile can sıkıcı bir hal alıyor.

  İşletim sisteminin ayarlarında değişiklik yaparak yüksek duyarlılık sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Kayıt Defteri'ne piksel cinsinden bir değer girerek Windows'un istemli ve istemsiz hareketleri birbirinden ayırmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Başlat menüsünden Çalıştır'a tıklayın ve açılan pencereden regedit komutunu çalıştırın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Desktop anahtarına geçin. Pencerenin sağındaki bölmeden DragHeight'a çift tıkladıktan sonra değeri 10 olarak değiştirin ve Tamam'a tıklayarak bu yeni düzenlemeye geçerlilik kazandırın. DragWidth değerini de aynı yöntemle 10 olarak değiştirin. Kayıt Defteri Düzenleyici'nden çıkın. Bu gelecekte daha az sorunla karşılaşmanızı sağlayacak.

  Artık Mouse işaretçisini istemeden on pikselden fazla kaydırmadığınız sürece hareket Windows tarafından çift tıklama olarak algılanacak. Normalde dört piksel olan bu değer özellikle yüksek çözünürlük ve Mouse duyarlılığında oldukça düşük. Değişikliğin geçerlilik kazanması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmiyor. Dolayısıyla bu ayarların konforunuzu artırıp artırmadığını hemen anlayabilir ve memnun değilseniz farklı değerleri deneyebilirsiniz.


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mouse kullanımının daha Forum Tarih
Microsoft Arc Touch Mouse Özellikleri Resimleri Bilim & Teknoloji 16 Kasım 2010
SteelSeries Warcraft Mouse Özellikleri Resimleri Bilim & Teknoloji 13 Kasım 2010
Pantolonda Klavye ve Mouse İlginç İlginç Resimler 24 Temmuz 2010
Catcha Mouse Java Oyun Java Oyunları 3 Nisan 2010
Açıklamalı Mini Mouse Bere Modeli El Örgü Örnekleri 5 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş