Motorola SLVR L6 ve L7

'Motorola' forumunda UquR tarafından 22 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Motorola SLVR L6 ve L7 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Motorola SLVR L6 ve L7


  Motorola SLVR L6 ve L7; ince ve küçük telefonlardan hoşlananlara

  Motorola''nın işlevsel fonksiyonları, ince ve şık bir kasada topladığı Razr V3, kullanıcılar tarafından çok beğenildi. Telefon o kadar ilgi gördü ki Samsung ve LG gibi üreticiler bu duruma seyirci kalamayarak direk V3''ü hedef alan tasarımlara sahip telefonlar ile piyasaya boy gösterdiler. Motorola, istiridye kapak tasarımlı, ince, zarif V3''ünü şimdi SLVR L6 ve SLVR L7 ile kapaksız düz kasada kullanıcılara sunuyor. Motorola L6 ve L6''nın ağabeyi sayılabilecek L7, aynı Razr V3''de olduğu gibi inceliğin ve tasarımsal özelliklerin ön planda tutulduğu, teknik açıdan orta sınıf özelliklere sahip telefonlar.

  Motorola SLVR L6, 640x480 piksel çözünürlüğe sahip VGA kamera, 128x160 piksel 65 bin renk CSTN ekran, 10MB paylaşımlı bellek, Bluetooth v1.2 kablosuz bağlantı gibi donanımsal özelliklere sahip. 113 x 49 x 10.9 mm ölçülerinde olan telefon sadece 86 gram ağırlığında. Kamerası günümüz şartlarında oldukça geri kalan L6, 640x480 piksel çözünürlükte resim çekebilmenin yanında MPEG4 video kaydı da yapabilmekte. Fakat telefonda en azından 1 mega piksel çözünürlükte bir dijital kamera kullanısaydı oldukça iyi olurdu. Ne yazık ki günümüz şartlarında VGA kemara oldukça düşük kalmakta zira piyasaya çıkan diğer firmalara ayit yeni modeller en az 1MP dijital kamera taşımaktalar.

  Zil sesi olarak 24 kanal polifonik melodi çalabilen telefon, MP3 ses dosyalarını da zil sesi olarak kullanabilmekte. Her hangi bir hafıza genişletme seçeneğinin bulunmadığı Motorola L6''nın ne yazık ki sahip olduğu 10MB dahili hafıza ile MP3 çalar olarak kullanılabilmesi mümkün olmamakta. Razr V3''de olduğu gibi mini USB portu üzerinden bilgisayar ile bilgi alış verişi ve şarj işlemlerini gerçekleştiren SLVR L6, 5,5 saat konuşma 345 saat bekleme süresine sahip. Telefonda ayrıca Push-to-Talk (bas konuş), WAP 2.0, resim, video ve müzik içerikli MMS, GSM 900/1800/1900 şebekelerine destek ve GPRS data bağlantı desteği bulunmakta.

  [​IMG]

  Motorola SLVR L6

  Motorola L6, günümüz telefonlarına göre oldukça düşük çözünürlükte kalan dijital kamerası ile kullanıcılara video kaydı imkanı da sunmakta. Kameralı her telefonda standart olan MMS alma gönderme gibi özelliklerinde bulunduğu telefon, KDV dahil 340YTL ile 380YTL arasında fiyat etiketleri ile ülkemizde temin edilebilir durumda. Üst düzey telefon sahiplerinin ilgisini çekecek bir ürün olmayan L6, alt model telefonları bulunan kullanıcılar için orta seviyeye geçişte tasarımı ile güzel bir seçenek olabilir. Fakat tasarımdan önce özellikleri ön planda tutuyorsanız Motorola L6, teknik özellikler bakımından günümüzde kullanıcıların tercih ettikleri telefonlarının sunduğu özelliklerin oldukça gerisinde kalıyor ve aynı fiyat aralığında gelişmiş işletim sistemi bulunan telefonlar dahi bulmak mümkün.

  [​IMG]

  Motorola SLVR L7

  Motorola L6''nın ağabeyi olarak nitelendirilebilecek SLVR L7, L6 ile tamamen aynı görünüşe ve teknik özelliklere sahip. L7''yi ağabey durumuna getiren ek özellikler ise , 262 bin renk destekli 176 x 220 piksel TFT ekranı, Trans Flash hafıza genişleme yuvasına sahip olması ve iTunes desteği olarak gösterilebilir. Ayrıca SLVR L7 quad band GSM şebeke desteği ile EDGE hızlı data bağlantısı desteği içermekte. L6 ya nazaran 0,6mm daha kalın olan L7 113 x 49 x 11.5 mm ölçülerinde ve 96 gram ağırlığında. SLVR L7''nin sahip olduğu ek özellikler sadece kalınlık ve ağırlık artışı getirmemiş aynı zamanda telefonun bekleme ve konuşma süreleri de L6''ya nazaran daha kötü.

  L7, 4 saat konuşma 140 saat bekleme süresi sunmakta. KDV dahil 520YTL ile 580YTL arasında fiyat ediketleri ile ülkemizde temin edilebilir durumda olan L7, birde 1.3MP gibi bir dijital kameraya sahip olsaymış LG''nin P-7200''üne oldukça iyi bir alternatif olurmuş. Fakat şu an için fiyatı dışında pek bir şansı yok gibi.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  emeğine sağlık kardeş
   

 3. avatar

  avatar Üye

  Paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş