mor renkli garip sincap

'Diğer Hayvanlar' forumunda DilzaR tarafından 23 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  mor renkli garip sincap konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şimdiye kadar daha çok gri olan sincapların nadiren de olsa kırmızı renktekilerini de doğada görmek mümkün.Ancak İngiltere'de bir okulun çatısında görüntülenen bu mor sincap, doğa gözlemcilerinin kafasını karıştırdı.

  Hampshire'da Meoncross isimli bir okulda öğrenciler tarafında şaşknılıkla karşılanan mor sincap, etrafta büyük bir merak yaratırken, kimse hayvanın renginin neden mor olduğuna bir cevap bulamadı.

  Vahşi doğa uzmanı Chris Packham konuya ilişkin olarak şunları söyledi: "Mor renkte bir mürekkep kartuşu çiğnemiş olması muhtemel.Bu da sincabın kürkünün mora dönüşmesine neden olmuş."

  "Sincaplar doğada yenilmez denen şeyleri bile çiğnemeye çalışan yaratıklardır.Bir boya kutusunun içine düşmüş olamaz çünkü bunun sonucunda ölürdü.Sanıyorum bahar aylarında tüy dökme mevsiminde yeniden eski gri rengine döner."

  Packham'ın açıklamaları kimilerine göre sadece birer açıklama.Mor sincabı görenlerin birçoğu, hayvanın kendi renginin bu renkte olduğu görüşünde.

  Okulun çatısında dolanan ve hiçbir şeyden habersiz oradan oraya sıçrayan sevimli hayvan, şimdi herkesin merak ettiği bir bilmecenin odak noktası:"Ya gerçekten mor sincap varsa?"

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş