Monster Türkiye internet sitesi tanıtıldı

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 6 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Monster Türkiye internet sitesi tanıtıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Monster Türkiye internet sitesi tanıtıldı
  Kariyer sitesi Monster Worldwide Dünya Başkan Yardımcısı John Hyland, Türkiye'nin coğrafi konumu ve etkisi itibariyle Monster için temel taşı bir ülke olduğunu söyledi.

  Monster'ın Türkiye'de kullanıma sunduğu kariyer sitesinin tanıtım toplantısında konuşan Monster Worldwide Dünya Başkan Yardımcısı John Hyland, Türkiye'de eğitimli işgücü ve genç nüfusun oldukça yoğunlukta olduğunu ve büyümekte olan etkin bir internet kullanıcı kitlesinin bulunduğunu belirtti.
  Hyland, Monster Türkiye olarak, Türkiye'deki iş imkanları ile genç ve dinamik iş arayan grubu en uygun şekilde buluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.
  Gelişen pazarlarda online işe alım endüstrisinde var olmak adına iki yıl önce yeni pazarlar aramaya başlayan Monster'ın Türkiye'ye çok önem verdiğini vurgulayan Hyland, coğrafi konumu ve etkisi itibariyle Türkiye'nin, 52 ülkede faaliyet gösteren Monster için temel taşı bir ülke olduğunu ve Monster'ın Türkiye'deki yatırımlarına tüm hızıyla devam edeceğini ifade etti.
  Hyland, amaçlarının, iş arayanların etkin erişimle işe alım sürecine dahil olmalarını, özelliklerini, potansiyellerini daha iyi ifade etmelerini ve hayallerindeki işi bulmalarını, işverenlerin ise kaliteli ve yetkin çalışanlarla buluşmalarını sağlamak olduğunu dile getirdi.
  John Hyland, bugünkü ekonomik duruma rağmen işe alımların devam edeceğini vurgulayarak, "Veri tabanımız sayesinde iş arayanları ve işverenleri global ortamdaki iş ortaklarıyla da buluşturacağız" dedi.
  Türkiye'deki büyük firmaların yüzde 75'inin, işe alacak adaylarını bulmak için online hizmetlerden yararlandığını bildiren Hyland, "Online hizmetler hem çok hızlı hem de çok etkin. Diğer işe alım süreçleriyle kıyaslandığında maliyetleri de çok düşük. Adayların filtre ve kriterlere tabi tutulması işe alım sürecini kolaylaştırıyor" diye konuştu.
  Hyland, Türkiye pazarında yerel olarak iyi bir oyuncu olabilmek için yenilikçi yerel ortaklarla da çalıştıklarını belirterek, "Hem dünya genelinde sahip olduğumuz deneyimler, bakış açımız ve uzmanlığımızla hem de yerel ortamı anlayarak bu pazarda söz sahibi olacağız" dedi.
  John Hyland, Monster'ın dünya çapında 6 bin'den fazla çalışanının olduğunu ve cirosunun da 1,5 milyar doların üstüne çıkmasını beklediklerini sözlerine ekledi.
  "Türkiye'de yatırım devam edecek"
  Monster Türkiye Genel Müdürü Günay Mert de ekonomik kriz nedeniyle 2009'un işe alım yapan kurumlar ve iş arayanlar için zor bir sene olacağına işaret ederek, "Monster'ın Türkiye'de olma kararı kısa vadeli bir karar değil, daha önceden bazı parametrelere göre alınmış bir karar. O yüzden kriz bu kararı etkilemedi. Monster bütün bu ekonomik koşullara rağmen Türkiye'de yatırım yapmaya devam edecek" diye konuştu.
  Monster Türkiye'nin cirosunu 20-25 milyon dolar olarak öngördüklerini belirten Mert, "Bu pastayı büyüteceğiz" dedi.
  Mert, şu anda 250 şirketle anlaşmalarının olduğunu, yıl sonuna kadar bu sayıyı bine çıkaracaklarını kaydetti.
  Siteye üye 500 bin kişiden 350 bininin CV'sinin de burada yer aldığını dile getiren Mert, gelecek yıl 1 milyon kişiye ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.
  Günay Mert bir gazetecinin, "3G mobil telekomünikasyon teknolojisinin Monster'a etkisi nasıl olacak?" sorusunu ise "Teknolojik yenilik ve internet kullanımı Türkiye'de çok hızlı kabul görüyor. 3G de aynı şekilde kabul görecek ve 3G iş arayanların ve iş vermek isteyen kuruluşların mobil ortamda da bize erişmelerini sağlayacak" diyerek yanıtladı.
  İş ilanı vermek isteyen şirketlere 2008 yılında "Deneme paketi" olarak hizmetlerini ücretsiz verdiklerini belirten Mert, 2009'da ise çeşitli fiyatlandırma politikaları ile belirlenmiş paketleri müşterilerine sunacaklarını
  ifade etti.
  Monster Global
  Dünyadaki ilk online kariyer sitesi olan Monster, 1994 yılında ABD'de Jeff Taylor tarafından kuruldu.
  Monster, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya gibi önemli pazarlarda 50'den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. S&P 500 indeksinde yer alan kuruluşun hisse senetleri Nasdaq 100'de işlem görüyor
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Monster Türkiye internet Forum Tarih
İstila Filmi - Monsters Sinema Film Tanıtımları 3 Şubat 2011
Monstera Bitkisinin Yetiştirilmesi Hakkında Bilgi Doğa ve Bitkiler 12 Aralık 2010
Monster Stunts S60v3 Java Oyun Java Oyunları 9 Mayıs 2010
4×4 Monster Trucks 3D 128×160, 176×208, 176×220, 240×320, 320×240. Java Oyunları 30 Aralık 2009
Hubless Monster Resmi-Hubless Monster ResimLeri Motosiklet Dünyası 18 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş