Modern saç kesimleri

'Güzellik & Bakım' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Modern saç kesimleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Modern saç kesimleri

  Yazın trendleri arasında kısa modern kesimlerin yeri ayrı. Başka hiçbir model kısa saç kesimi kadar her tip yüzde modern bir görünüm yaratmıyor. Çünkü kısa saçı keserken kuaförün, optik olarak öne çı*karmak istediği ya da saklamak istediği yüz bölgeleriyle ra*hatlıkla oynayabilme şansı var. Ayrıca kısa saç kesiminde yer alan model seçeneği inanılmaz derecede fazla. İşte, kısa saçlar hakkında bilmek istediğiniz her şey. Bugün klasik, yarın dağınık Saçların şekli ruh halimize göre farklılıklar gösteriyor. Üs*telik kısa saçlarda istediğiniz
  stilin etkisi diğer saç modellerin*den çok daha fazla ortaya çıkıyor. İster jöleyle sıkıca arkaya tarayın, kremle dağıtın ya da köpükle ve spreyle şekil verin… Yıllarca uzun saç kullanıp daha sonra kestiren kadınların kendilerini kısa kesimli saçlarıyla daha bilinçli ve şık hisset*tikleri bilinen bir gerçek. Trendlerin takipçisi

  Kesimlerde birkaç küçük değişiklik, örneğin kaküllerde, işte yeni saç trendine ayak uydurdunuz bile… Bir sonraki kuaför randevunuzda saçınızın üst kısmında birkaç tutamı Uzun bırakın, saçlarınız trendy perçemler olarak yüzünüze düşecektir. Aynca bu yazın saç trendleri arasında uçlarının rengi açılmış dağınık kesimler yer alıyor.
  İnce telli saçlarda dolgun etki
  Aşağı yukarı kulak hizasındaki basamaklı kesimler saçla*ra hacim verir. Bol kat verilmiş saçlar ise olduğundan çok daha zayıf görünür. Eğer ince telli ya da seyrek saçlara sa*hipseniz saçınızın aynı uzunlukta olduğu modelleri tercih et*melisiniz. Köpük ya da spreyle güçlendirilmiş saçlar aynı za*manda dolgun bir görünüm de kazandırır.
  Hasar görmüş saçlara form kazandırmak

  Dağınık kısa kesimli bir saç ya da katlı modern kesimler, uçları incelmiş ve hasar görmüş saçlara yeniden form kazan*dırır. Doğal buklelerde ise proporsiyonların uyumlu olması gerekir. Bu tarz saçlarda en iyisi ense kısmı uzun, uçlara doğru giderek incelen saç modelleridir.

  Riske girmeden renk değiştirebilirsiniz

  Sikça yapılan denemeler kısa saçlarda uzunlara oranla çok daha kolay gerçekleşir. Üstelik beğenilmediğinde geri dönüşü de zor değildir. Düz formlu kesimlerde de platin sa*rı, mavi-siyah ya da bakır kırmızısı gibi sıradışı renkleri de uygulamak kolay olur.
  Yüz şekilleri kesim için çok önemli

  Sahip olduğunuz yüz formu aslında uygulamak istediği*niz her saç şekli için önem taşıyor. Saçlarınızı yıkadıktan sonra aynanın karşısında ortadan ayırarak dümdüz bir şekil*de tarayın. Ellerinizle yüzünüzü iki yandan yumuşakça kav*rayarak saç uçlarına kadar inin. Şimdi yüzünüzün yuvarlak mı, köşeli mi, üçgen mi ya da oval mi olduğunu göreceksiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Modern saç kesimleri Forum Tarih
Fikir Veren Modern Saç Kesimleri Güzellik & Bakım 13 Ekim 2008
Atatürk'ün tarımda modernleşmeyi istemesinin sebebi nedir? Sorular ve Cevaplar 4 Mart 2014
Atatürk Orman Çiftliği'nin kurulması, modern tarımın gelişmesini nasıl etkiledi? Sorular ve Cevaplar 4 Mart 2014
Modern Şiir Nedir, Modern Şiir Hakkında Bilgi Şiirler 5 Temmuz 2013
2017 Modern Erkek İsimleri İsimler Sözlüğü 3 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş