Modanızı ve sağlığınızı korumanın yolları

'Bayan Giyimi & Bayan Modası' forumunda Dine tarafından 14 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Modanızı ve sağlığınızı korumanın yolları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Modanızı ve sağlığınızı korumanın yolları  [​IMG]Vuran ayakkabılar, bedeninizi sıkıştıran elastik giysiler, cildinizi yakan bakım ürünleri… Dış görünümüne özen göstermek istiyorsanız, çok daha az ağrılı ve sağlıklı yolları denemelisiniz.
  Tabii ki aklımızdan geçen sürekli ortopedik ayakkabılar giymeniz ya da 24 saat eşofmanlarınla dolaşmanız değil.
  Biz bu haberde seksi ve çekici görünmenin, modayı tüm hızıyla takip ederken aynı zamanda sağlığınızı ve rahatınızı riske atmamanın yollarından bahsediyoruz…

  1. KIZ PROBLEMİ

  [​IMG]

  Büyük çantalar kullanan bir kadın olmak
  Omzunda taşındığın o kocaman çantayı ne kadar sevdiğini biliyoruz. Ama en nihayetinde boynunla omuzların arasındaki ilişkiyi hissetmeye başlayacaksın. Bunun nedeni trapez kası (boynunla omzunu birleştiren kas) ve kürek kemiğini kaldıran kasının çanta taşımaktan yorgun düşmesi. Zamanla kaslar gitgide birbirinden ayrılmaya başlar ve baş ağrısı ortaya çıkar. 5, 10 yıl ileri gidersek, sıkışmış sinirler yüzünden omuz uyuşukluğu ve yanması, sırt ağrısı ve boyun artriti (eklem romatizması) ile mücadele ettiğini görürüz. Ve tabii artık bel çantası kullanıyorsundur…


  Çözüm:
  O koca çantanın içini temizlemekle başla. Her 10 dakikada bir diğer koluna tak. Her saat başı gibi de çantayı bırakıp, kaslarındaki gerginliği azaltmak için omuzlarını geriye ve öne doğru çevir. Ya da kol kaslarınla işi hallet: Çantanın askılarını dirseğinin altına yerleştir ve kolunu “L” şeklinde kıvır. Gelecekte herhangi bir hasarla karşılaşmamak için omzun veya boynun ağrıdığı zaman o bölgeye 15 dakika buz torbası koymanda fayda var.
  Çözüm:O koca çantanın içini temizlemekle başla. Her 10 dakikada bir diğer koluna tak. Her saat başı gibi de çantayı bırakıp, kaslarındaki gerginliği azaltmak için omuzlarını geriye ve öne doğru çevir. Ya da kol kaslarınla işi hallet: Çantanın askılarını dirseğinin altına yerleştir ve kolunu “L” şeklinde kıvır. Gelecekte herhangi bir hasarla karşılaşmamak için omzun veya boynun ağrıdığı zaman o bölgeye 15 dakika buz torbası koymanda fayda var.

  2. KIZ PROBLEMİ
  Taytın içine sıkışmak
  Vücut şekillendirici giysiler, sıkılaştırıcı hazır korseler gibi teçhizatlar, tüm fiziksel görünüme yeni bir anlam katar. Ancak unutulmaması gereken bir şey var ki, sadece o an için kamufle edilen şişlikler gelecekte bedende göze hiç de hoş görünmeyen yumrular yaratabilir. Aynı yaşlanma, obezite ve hamilelik gibi sıkı iç çamaşırları da varisli damarlara neden olur. Problemin nedeni bacaklarındaki damarların dar giysilerin zorlamalarına karşı zaman geçtikçe dayanamaz hale gelmesidir. Şişkinlikleri saklayan kuvvet aynı zamanda dolaşım sistemini de engeller. Dolayısıyla damarlarında bölge bölge kan birikintileri oluşur.
  Çözüm:
  Kan dolaşımının tekrar düzenlenmesine izin vermek. Doktor Banse, kan serbestçe akmaya başladığı anda beş dakika hızlı hızlı yürümeni öneriyor. Böylece damarlarında duran kirli kanı sıkıştıran kaslar kalbi destekler. Daha sonra bacaklarını kaldırıp 45 derecelik bir açıda tutabildiğin kadar tut. Kendini aşırı sıkı giysilerin içine sokma.

  3. KIZ PROBLEMİ

  Cildi zorlamak
  Hafif bir aşınma pul pul olmuş cansız döküntüleri, gözenekleri tıkayan ölü hücreleri temizler ve alttaki yumuşak, taze deriyi ortaya çıkarır. Ancak bazı insanlar yüz bakımını biraz ileriye götürdüğünden yüzlerinde isilik, bakteriyel enfeksiyon ve yara gibi problemler ortaya çıkar. Haftada birden fazla ovalamak cildi hassaslaştırıp tahriş eder. Ayrıca akneleri de kışkırtır.
  Çözüm:
  Cildine suçlu gibi davranma. Tenin hassassa, retinoit (cildin soyulması sağlayan kimyasallar) içeren ürünler kullan. Kistli aknen varsa cilt üzerinden ölü deri hücrelerini döken kozmetik maddelerden uzak dur. Diğerleri ise kayısı çekirdeği gibi sert parçacıkları olan peelingle ovalamamaya dikkat etsin. Onun yerine yumuşak jojoba (nemlendirici bir bitki) ile beyazlatılmış balmumu içeren ürünler kullanılabilir. Dermatologlar bile malzemelere bakarak taneciklerin içeriğini tanımlayamaz. O yüzden senin yapacağın sadece satın alıp denemek. Eğer bir ürün saman kâğıdı hissi veriyorsa, dirseklerin, dizlerin veya topukların için kullanabilirsin, boşa harcamana gerek yok. Tahriş olmaması için nemlendirici kullan, başka ürüne geçeceğin zaman bir hafta ürün kullanma ve ev peeling’ini de iki haftada bir uygula. Eğer yanma hissedersen (az bir şey normalde hissedilir), hemen suyla durula ve nemlendirici sür. Kremi yüzün için tekrar kullanma.

  4. KIZ PROBLEMİ
  Yüksek topuklular
  Erkek arkadaşının ilgisi için stiletto’ların içinde parmaklarını sıkıştırmak makul gelebilir. Ancak bilek, diz ve kalçan onca saat topuklu üzerinde sendeledikten sonra daha çok bakıma ihtiyaç duyar. Temple Üniversitesi Ayak ve Bilek Enstitüsü’nden Doktor Kathya Zinszer, “Topuklular dengede durabilmek için bilek eklemlerini daha çok zorlar” diyor. Dengede durma çabası kıkırdaklarını da aşındırır. Virginia Üniversitesi’nden Profesör Doktor D. Casey Kerrigan, “Kıkırdakların yıprandığı zaman kemikler birbirine sürtünüp canını yakar” diyor.
  Çözüm:
  Standartlarını düşür. 7,5 cm’lik topuklular 2,5 cm’e göre ayaklarına yedi kat fazla baskı yapar. Bu da doğal olarak bileklerini ve dizlerini etkiler. En yüksek sınırın 5 cm olsun ve dolgu topukları daha fazla tercih et. Tabanlarının mantar veya lastik olması şiddeti azaltır.
  Öldürücü Görüntüler
  Etkileyici güzellikler yeni bir konsept değil.
  1000′ler
  Çinli kızlar ayaklarını bezle sararak parmaklarını tabanlarına doğru yapıştırırmış. (Başparmak ise denge için ayrı tutulur.) Üç yıl sonra parmaklar ve topuk küçücük bir ayak haline gelip erkekleri çıldırtırmış. Belki de kadınlar kaçamayacağı için…
  1300′ler
  Avrupa’daki kadın ve erkekler, korseyi ilk kullananlar arasında. Zamanla daha sıkı bir giysiye dönüştükten sonra erkekler giymekten vazgeçti!
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Modanızı sağlığınızı korumanın Forum Tarih
Ten Renginiz Modanızı Belirliyor Güzellik & Bakım 10 Kasım 2009
Sağlığınızı korumak için mucize ikililer Diyet Beslenme 18 Mart 2010
Sağlığınızı haber veren ipuçları Genel Sağlık 3 Şubat 2010
Kalp sağlığınızı korumanız için altın öneriler ! Genel Sağlık 20 Ocak 2010
Kalp sağlığınızı korumanız için altın öneriler Genel Sağlık 15 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş