Mobilus ile dolaplar harekete geçiyor

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Mobilus ile dolaplar harekete geçiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mobilya endüstrisine yenilikçi fikirleriyle öncülük etmeyi sürdüren Häfele, devrim niteliğinde kayar mekanizma sistemi Mobilus ile mekan algılarını alt üst ediyor; iç mekan tasarımında sınırsız "hareket" olanağını ve "özgür alanları" gündeme getiriyor.

  Hareket kabiliyeti, mobilyanın işlevselliğini artırırken mekanlarda kullanıcıya ek depolama alanı kazandırır. Häfele’nin yenilikçi kayar mekanizması, "ağır yüklerin çok hafif bir dokunuşla en iyi biçimde kaydırılması" fikrinden yola çıkarak geliştirildi.

  Yüksek ve ağır dolapların içlerindeki eşyayla birlikte çok az güç sarf ederek, sıra dışı bir yöntemle kaydırılabilmesini mümkün kılan ve mobilyaları "harekete geçiren" Mobilus ile yaşam alanlarının daha verimli ve değişken biçimde kullanıldığı, tasarım odaklı mekan konseptleri geliştirilebiliyor: İki ya da üç dolap arka arkaya yerleştirilerek mekan derinliği daha iyi değerlendirilebiliyor; kimi mekanlarda gerektiğinde dolapların yatay eksende dönmesi ya da iki taraflı kullanılması da sağlanabiliyor. Bu kayar sistem teknolojisiyle, döner ve kaydırılabilir mağaza sergilemeleri, yatak odalarında gardırobun ardı sıra yerleştirilmesi ya da duvara monte kayar raflar gibi daha önce benzeri olmayan yaratıcı çözümlere ulaşmak mümkün.

  [​IMG]
  Koridor tipi alanlarda, yan yana konan dolapların bu mekanizma sayesinde gerektiğinde iki yana kaydırılabilmesiyle yeni geçiş alanları oluşturulabiliyor ya da iki bölümlü dolaplarla her yönde optimum kullanım alanı elde edilebiliyor. Ağır mobilyaların "hareketlenmesi", alanların çok daha verimli kullanıldığı özel ve genel kullanıma açık ortamlarda, tümüyle yeni ve "değişken" mekan ve mobilya fikirlerine sınırsız özgürlük getiriyor.

  Dolap üzerine monte edilen bilyeli raylar, basitçe zemine ya da duvara monte edilen taşıyıcı raylar üzerinde hareket ediyor. Kayar mekanizmayı süpürgelik içine gizlemek de mümkün. Hassas işçilikle üretilmiş parçalar, korozyona karşı dayanıklı olduğu için tozlu ya da ıslak mekanlarda da kullanılabiliyor. Häfele’nin yeni kayar mekanizmasını oluşturan taşıyıcı ve bilyeli rayların her biri 600 kg’ye kadar yük taşıyabiliyor. Uzun ömürlü bir kullanımı olan Mobilus kayar mekanizması, sadece 24-33 mm gibi son derece az bir yükseklik içinde çözümlenebiliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mobilus dolaplar harekete Forum Tarih
Geçmişten Günümüze Buzdolapları Hakkında Kısaca Bilgi Tarihi Bilgiler 26 Şubat 2014
Yeni mutfak dolapları modelleri Dekorasyon 7 Şubat 2011
2016 Yeni Trend Mutfak Dolapları Modelleri Dekorasyon 16 Ekim 2010
2011 Mutfak Dolapları Modelleri Dekorasyon 30 Eylül 2010
2011 Çilek Bebek Dolapları Modelleri Dekorasyon 17 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş