Mobil-TV hizmeti başladı

'Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller' forumunda Siraç tarafından 27 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mobil-TV hizmeti başladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mobil-TV hizmeti başladı

  [​IMG]


  KKTC Telsim (Vodafone), cep telefonundan mobil televizyon (Mobil -TV) hizmeti başlattı.

  1 Nisan’a kadar bedava kullanılabilecek sistemde etkileşimli (interaktif) televizyon izlenebileceği gibi, mesaj atılarak başkalarının da aynı programı izlemesi sağlanabilecek, oylamalara katılınabilecek, daha sonraki yayın akışı görülebilecek ve herhangi bir program VoD (Video on Demand) aracılığıyla cep telefonuna indirilebilecek.
  KKTC Telsim Genel Müdürü Hüsamettin Bayazıt, konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, yaptıkları yatırımlar ve getirdikleri yeni teknolojilerle halka en kaliteli hizmeti vermek için çaba harcadıklarını söyledi.
  "KKTC’de Mobil-TV hizmetini Türkiye’den de önce getirerek bir ilki gerçekleştirdiklerini" belirten Bayazıt, KKTC Telsim’in yenilik ve sürprizlerinin devam edeceğini bildirdi.
  KKTC Telekomünikasyon Dairesi Müdürü Feridun Üstün de, KKTC’de 3G lisanslarını verirken bu tür yeniliklerin geleceğinin farkında olarak bunu yaptıklarını söyledi.
  Üstün, devlet olarak gerekli altyapıyı sağlama, özel sektörün de bu hizmetleri halka ulaştırma görevi bulunduğuna işaret ederek, Türkiye’de henüz olmayan bir teknolojinin KKTC’ye gelmesinden gurur duyduklarını söyledi.
  Üstün, yeniliklerin devam edeceğini ve "Kıbrıs Türk halkının bu yeniliklere layık olduğunu" ifade etti.
   

Bu Sayfayı Paylaş