Moğollar 'Umut Yolunu Bulur' Diyor

'Müzik Haberleri' forumunda Dine tarafından 9 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Moğollar 'Umut Yolunu Bulur' Diyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Moğollar yeni albümleri ‘Umut Yolunu Bulur’ ile beş yıl aradan sonra sevenleriyle buluşuyor.

  Geçtiğimiz sene 40. kuruluş yılını görkemli bir Türkiye turnesi ile kutlayan, Türk Rock Müziği’nin öncü temsilcisi Moğollar; içerisine onlarca kaydı, sayısız deneysel performansı ve birçok ulusal ve uluslararası ödülü sığdırdığı kariyerine, beş yıllık bir aradan sonra ‘Umut Yolunu Bulur’ isimli albümüyle devam ediyor. Sevenlerine en son 2004 yılında Emre Plak tarafından yayımlanan ‘ Yürüdük Durmadan ‘ albümleriyle seslenen Moğollar; bu aranın ardından yeni bir albümle dinleyicisine ulaşıyor.
  Cahit Berkay, Taner Öngür, Engin Yörükoğlu, ve Serhat Ersöz’ den oluşan çekirdek kadrosuna, 2008’de Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’yı solist olarak dâhil eden Moğollar; ‘Umut Yolunu Bulur’ albümlerinin kayıtları sırasında müzisyen Utku Ünal’ı da, 2.davulcu olarak ekibine kattı. Genişleyen ve güçlenen kadrosuyla Moğollar, kırk yılı aşkın müzik kariyerine, yeni bir albüm ekleyerek devam ediyor.
  Kayıtları S.E.S.’de gerçekleştirilen, Moğollar’ ın on birinci stüdyo albümü ‘Umut Yolunu Bulur’, on iki yeni Moğollar şarkısı içeriyor. Genelinde, söz ve müziği Cahit Berkay ve Taner Öngür’ e ait olan şarkıların yanı sıra; albümde Nazım Hikmet ve Can Yücel’in şiirlerinden etkilenerek hazırlanmış beş şarkı bulunuyor. Yapımını, Emre Plak’ın üstlendiği ‘Umut Yolunu Bulur’ isimli son Moğollar çalışmasının miksleri Jamiroquai ve Underworld gibi dünyaca tanınan grupların prodüktörü Mike Nielsen; masteringi ise Pink Floyd, Bob Geldof gibi isimlerle çalışmış efsanevi ses mühendisi Andy Jackson tarafından gerçekleştirildi.

  Öğrenmenin ve deneyimlemenin sınırı olmadığına inanan ve zaten yıllardır bu düsturdan beslenen Moğollar, hem kulaklarımızın aşina olduğu, hem de yepyeni pırıltılar barındıran ‘Umut Yolunu Bulur‘ adlı albümleri ile, çoğumuzdan daha genç ve dinamik olduklarını bir kez daha gösteriyor ve 40 yıllık macera dolu yolculuğuna kaldığı yerden devam ediyor.
  UMUT YOLUNU BULUR:

  01- çaya kaç şeker
  02- geri sar
  03- haydarpaşa merdivenleri
  04- yalan
  05- umut yolunu bulur
  06- moğol misketi
  07- kadınlarımız
  08- kriz bastı
  09- bulutlar adam öldürmesin
  10- günler
  11- alarm
  12- uğur mumcu anısına
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Moğollar 'Umut Yolunu Forum Tarih
Moğolların Türkleşmesinde Uyguların katkıları nelerdir? Tarihi Bilgiler 16 Ekim 2016
Moğollar hakkında bilgi - Moğol tarihi Tarihi Bilgiler 21 Şubat 2011
Moğolların Efendisi Cengiz Han Kitabı - Harold Lamb Kitap, Resim ve Dergi 29 Haziran 2010
Beyaz Moğollar - William Dalrymple Kitap, Resim ve Dergi 9 Nisan 2010
Moğollar - Umut Yolunu Bulur (2009 Albümü) Albüm Tanıtımları 11 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş