Misvak Nasıl Kullanılır

'Ağız ve Diş Sağlığı' forumunda SeLeN tarafından 1 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Misvak Nasıl Kullanılır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  misvak nedir - misvak hakkında - misvak nasıl kullanılır


  Diş macunları bazik olduğundan ağız içi dengeyi bozar.Misvakta ise yüksek konsantrasyonlarda asit veya bazik tabiatta maddeler yoktur.
  Asil Turk - Misvak nasıl hayat kurtarıyor? Diş macunları ileri derecede bazik olduğundan ağız içi dengeyi bozar. Ancak bu nebati fırçanın (misvak) aktif kısmı haftada bir değiştirilerek yeni bir fırça kullanma avantajını sağlar. Misvakta ise yüksek konsantrasyonlarda asit veya bazik tabiatta maddeler yoktur.
  [​IMG]

  NASIL KULLANILMALIDIR?

  Bir karış uzunluğundaki Misvak'ın bir ucunu ilk kullanımdan önce yumuşaması için suda (mümkünse gül suyunda) bekletiniz.

  Çapı 1-3 arasında olmalı.

  Yumuşattığınız ucun alttan 2-3 santimlik kısmının dışındaki sert tabakayı bıçakla kazıyın. İç kısımdaki lifler yumuşamaya başlamış olacak.

  Yumuşamadıysa dişleriniz arasında ezerek yumuşatın. Lif lif ayrılmış bir fırçanız olacak.

  Her kullanımdan önce Misvak'ı hafifçe dişinizle ezerek yumuşatın. Suya sokmadan dişlerinize sürterek kullanın. İçinden gelen öz hem dişlerinizi beyazlatacak hem de ağız kokusunu önleyecek.

  Kullandıktan sonra yıkayıp ucu yukarıda kalacak şekilde dik olarak saklayın. Kullandığınız uç kısımdaki lifler "doğal olarak" eskiyip koptukça bu kısmı tamamen kesin.

  Açma işini tekrarlayınız.

  Misvak'ın uzunluğu bir karış kalınlığı bir parmak kadar olmalı.

  Misvak'ı tutuş şeklimiz ise sağ elimizin baş ve küçük parmağımız Misvak'ın altında diğer üç parmağımız üzerinde olacak şekilde olmalıdır.

  Misvak'ı kullanırken fazla baskı yapmadan enine doğru kullanmalıdır.
   

Bu Sayfayı Paylaş