Miskin Faydaları Yararları

'Şifalı Bitkiler' forumunda SeLeN tarafından 27 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Miskin Faydaları Yararları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  misk'in yararları - misk neye iyi gelir - misk'in iyi geldiği rahatsızlıklar

  Meşhur bir nesnedir. İyisi; kokusu hoş, sarıya benzeyen ve siyah ve cıvık olandır. Çiçekli dalları kullanılır. Misk sürünmek sünnettir.

  Misk cesareti artırır. Kalbe ve dimağa kuvvet verir. Kara sevdayı giderir. İştah açar. Safra ifrazatını artırır. Miski ban tohumunun yağı içinde ezip başa sürseler; Nezleyi giderir. Sara hastalığına faydalıdır. Miski taktir edilmiş reziyane suyuyla ezip göze çekmek gözde zuhur eden beyazlığı giderip nezleyi izale eder.

  Miski ezip buruna çekmek; aksırtıp başa ve dimağa kuvvet verir başı ve dimağı temizler ve insanı tamla hastalığından korur. Bir kadının rahmi aşağı inse; miski sıksık koklamalı. Eğer rahim yukarıya kalksa; miski baldırının üst kısmına bağlamalı .Zira misk rahimi kendine çeker.

  Bir kimsenin ağzının kötü kokusu olsa; arpa tanesi kadar miski çiğnese; ağzının kötü kokusu gider. Misk, yüzde olan sarılığı giderir.

  En sıcak yağlarla miski karıştırıp başı ve arkasını yağlasalar; sinir ağrılarına ve felç'e faydalıdır. Bunu bir çok kereler yapsalar; felç'i giderir. Kadınlarda rahim soğukluğuna iyi gelir. Ayrıca aybaşı tutukluğunu giderir.


  alıntı
   

Bu Sayfayı Paylaş