Mısır kültürü niçin diğer kültürlerden etkilenmemiştir kısaca

Eylül

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mısır'ın kültürü neden diğer kültürlerden etkilenmemiştir kısa bilgi,

Mısır kültürü oldukça gelişmiş ve kendisini geliştirmeyi bilen bir kültür olmuştur. Mısır halkı, bilime ve bilimsel çalışmalara önem vermiştir ve bu kapsamda bir çok çalışmalar yapmışlardır. Örneğin; Nil nehri etrafında kurulan Mısır’da Nil nehrinin taşma süreleri hesaplanmıştır ve bu hesaplamanın sonucunda da tarım faaliyetleri düzenlenmiştir. Ayrıca Mısırlılar, astronomi ile ilgilenerek takvim meydana getirmişlerdir.

Mısırlılar, ölen kişilerin öldükten sonra tekrar dirileceklerini bu nedenle de bedenlerine ihtiyaç duyacaklarını düşünmüşlerdir böylece ölen kişileri mumyalamışlardır bu sayede de Mısır’da tıp bilimi gelişmeye başlamıştır ayrıca mumyalama sırasında organlar için bir çok ilaç yapımı gerçekleştiği için eczacılık alanında da gelişme fırsatı bulunmuştur.

Mısır kültürü bu denli gelişmesine rağmen kendine özgü bir kültür olmuştur çünkü Mısır, doğal surlarla çevrili olan Nil nehri etrafında kurulmuştur bu nedenle de bir çok istilaya uğramıştır ancak kültürel etkileşim olmadığından dolayı Mısır kültürü özgünlüğünü korumayı başarmıştır. Bunun bir örneği de Mısırlıların kendisine özgü olan ve günlük hayatlarında kullandıkları Hiyeroglif yazıdır.
 

Üst