Mini Hava 1.0.0 İndir

'M-N' forumunda Siraç tarafından 22 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mini Hava 1.0.0 İndir konusu Mini Hava 1.0.0


  Tanıtım:
  Hava Durumu programlarıma bir yenisi daha eklendi. Hatırlayacağınız gibi bu işe ilk önce Hava Cıva! ile başlamıştım. Yaklaşık 3 yıldır birçok bilgisayar kullanıcısının vazgeçilmez programları arasında yer aldı. Fakat bildiğiniz üzere bazı şehirlerin hava durumu bilgilerini içermiyordu. Yahoo! hava durumu servisi Türkiye' deki illerin tamamını kapsamamaktaydı. Bende bu duruma bir son vermek amacıyla MSN hava durumu servislerinden yararlanmanın yollarını araştırdım ve sonunda istediğim verileri nasıl elde edebileceğimi buldum. Özetle söylemek gerekirse: Artık Türkiye' deki tüm illerin hava durumu bilgilerine ulaşabileceğiz. Hatta bazı ilçelerin bile...

  Mini Hava adınını verdiğim bu proje klasik programlardan biraz farklı geliştirildi. Herbir hava durumu penceresi aslında ayrı bir process. Böylelikle bir hava durumu penceresi çalışamaz duruma geldiğinde bile diğer pencereler etkilenmeden çalışmalarına devam edebiliyorlar. Bu projede bazı özel teknikler de geliştirdim. Delphi Widgets adını verdiğim bir framework üzerinde çalışıyor. Ayrıca belirli bir süre kullanıcı programla ilgilenmezse hemen en düşük hafıza moduna geçiyor. Idle (boşta) çalışması sırasında yaklaşık 400K hafıza kullanıyor. İşlemci tüketimi ise bir o kadar düşük. Daha ne isteyelim...

  AÇIKLAMALAR


  Program oldukça basit bir arayüze sahip. Özellikle Microsoft Vista üzerinde Kenar Çubuğu ile birlikte gelen Araçları kullandıysanız hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Mini Hava ilk çalıştığında varsayılan il olarak İstanbul' un hava durumunu görüntülemeketdir. Bulunduğunuz ili değiştirmek oldukça basit. Aşağıdaki açıklamaları takip etmeniz yeterli:

  HAVA DUMUNU PENCERESİNİ BULUNDUĞUMUZ İLE GÖRE AYARLAMAK:

  [​IMG]  • Yukarıdaki resimden anlaşılacağı gibi Mini Hava penceresinde Seçenekler düğmesine tıklatın.

  [​IMG]  • Daha sonra Seçenekler iletişim kutusunda şu adımları takip edin.
   1. Şehir Adı bölümüne bulunduğunuz şehrin adını girin: Örneğin Kars.
   2. Bul düğmesine basınız. Arama sonuçları bölümünde bulunan sonuçların listelenmesini bekleyiniz.
   3. Aradığınız şehir adına uyan satırı seçiniz. İlk satır otomatik olarak seçilir.
   4. Son olarak kaydet düğmesine basınız.
   Hepsi bu kadar...
  YENİ BİR HAVA DURUMU PENCERESİ EKLEMEK:

  Eğer aynı anda başka bir ilin hava durumunu öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken hemen Mini Hava penceresi üzerinde farenin sağ tuşuna basmak.

  [​IMG]


  Yeni Şehir Ekle menüsü seçildiğinde hemen ekrana İstanbul' un hava durumunu gösteren yeni bir Mini Hava pencersi açılır. Bu pencerede istediğiniz şehrin hava durumunu göstermek için yukarıda anlatılan kısımları tekrar edebilirsiniz.

  Unutmadan Mini Hava her açıldığında tüm şehirler otomatik olarak açılır. Eğer bir pencereyi tamamen kaldırmak isterseniz pencere üzerinde sağ tuşa basıp Kaldır menüsünü seçmeniz yeterlidir.

  NOT

  Mini Hava tamamen ücretsizdir. Serbestçe kopyalanabilir, çoğaltılabilir ve dağıtılabilir. Fakat bu proje açık kaynak kodlu değildir. Web sitesine gelir olması amacıyla projenin kaynak kodu ücret karşılığı dağıtılmaktadır.


  Boyut : 297 Kb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows XP/Vista

  Üretici Firma : A. Nâsır Şentürk


  [​IMG]


  Mini Hava 1.0.0
   
 2. servet

  servet Yeni Üye

  cok guzel:) kis geliyor iyi oldu
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Mini Hava İndir Forum Tarih
Hava Tahmini Nedir Hava Tahmini Nasıl Yapılıyor? Doğa ve Bitkiler 14 Ocak 2013
Burnu Havada Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 18 Temmuz 2012
Hava Tahmini Nasıl Yapılır? Konu Dışı Başlıklar 4 Şubat 2012
Ağzını Havaya (Poyraza) Açmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 29 Haziran 2011
Ağzı Havada Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 25 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş