Milli Piyango'da özelleştirmeye doğru

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 15 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Milli Piyango'da özelleştirmeye doğru konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Milli Piyangonun özelleştirme sürecini birkaç gün içinde başlatabilmeyi hedeflediklerini bildirdi.
  Kilci, Funds World Turkey 2008 Konferansında yaptığı konuşmada, Milli Piyangonun özelleştirilmesine ilişkin süreci başlatmak için çaba sarfettiklerini belirterek, "Bunu birkaç gün içinde başlatabilmeyi hedefliyoruz" dedi.
  Metin Kilci, 2008 yılı sonundan önce şeker fabrikaları özelleştirmelerinde 2. portföy grubunun ihale sürecini başlatabilmeyi hedeflediklerini belirtti.
  Yabancı sermaye girişinde de özelleştirmenin önemli bir payı bulunduğunun altını çizen Kilci, beklentilere ilişkin olarak, şunları söyledi: "Ülkemizin nispeten iyi bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki dönem için her zaman olduğu gibi özelleştirmeye ilişkin beklentileri söylemek son derece zor. Biz özellikle özelleştirme hedefleri konusunda sadece program açıklamayı, sayısal bir beklenti hedefi set etmemeyi tercih ettik. Bu dönem herhangi sayısal hedefin konuşulması için son derece zor. Önümüzdeki dönemde, şeker fabrikaları, Milli Piyango, otoyol ve köprülerin özelleştirilmesi ve elektrik dağıtım ve üretim şirketlerinin özelleştirilmesi ana başlıkları altında oluşan programımızı değiştirmemiz için henüz bir gerekçe yok. Bunun gerçekleştirilmesi için çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Özelleştirme suretiyle satılan varlıkların finansmanında yatırımcıların daha önce olduğu kadar rahat olmadığını tespit etmek gerekir. Ancak özelleştirmelerin bu anlamda nispeten bir avantajı olduğunu düşünüyorum. Bunların finansmanının hala mümkün olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla bu tür özelleştirmelerin kendi ilgisini, kendi talebini yaratabileceğini değerlendiriyoruz. Bu anlamda özelleştirmedeki kararlılığımız aynı ölçüde devam ediyor."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Milli Piyango'da özelleştirmeye Forum Tarih
Milli Piyango'dan yeni oyunlar Şans Oyunları 26 Temmuz 2010
Milli mücadelede başarı sağlanmasında o dönemde yayınlanan gazetelerin katkıları nelerdir? Atatürk Hakkında Herşey 15 Şubat 2017
Milli kültürün oluşmasında Türkçe'nin önemi kısaca Kültür ve Sanat Bölümü 27 Ocak 2017
Milli ve dini bayramların önemi hakkında kısaca bilgi Konu Dışı Başlıklar 6 Aralık 2016
Atatürk'ün milli kültüre önem vermesinin sebepleri kısaca Atatürk Hakkında Herşey 4 Aralık 2016

Bu Sayfayı Paylaş