Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni sistem

'Eğitim Haberleri' forumunda Dine tarafından 7 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni sistem konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen ve diğer çalışanların niteliklerini, artırmaya yönelik projeye geçiyor.

  Milli Eğitim Bakanlığı, başlattığı bir proje kapsamında, öğretim programları, öğretmen ve diğer çalışanların niteliklerini, kurumsal yapısını geliştirmeye yönelik, 'performans yönetim sistemi'ne geçiyor.

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, performans yönetim sisteminin eğitime büyük katkı sağlayacağını söyledi.

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen, "Performans Yönetim Sistemi Çalışma Toplantısı" Dedeman Otel'de düzenlenen basın toplantısı ile başladı. İki gün sürecek olan toplantının açılış konuşmasını Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu yaptı. Performans yönetim sistemi hakkında bilgi veren Çubukçu, bu sistem sayesinde eğitim çalışanlarının kendine olan özgüvenlerinin artacağını ifade etti. Çalışanların motivasyonunun önemine vurgu yapan Bakan Çubukçu, "Bireylerin ve kurumların başarılı olabilmeleri üstün performans göstermelerine bağlıdır. Performans, bir işi iyi yapan bireyi, bir birimin ya da örgütün o iş ile ilgili amaçlanan hedefe yönelik olarak nereye varabildiği başka bir deyişle neyi sağlayabildiğinin anlatımıdır. Örgütlerde herkes tarafından kabul edilen bir performans yönetim sistemi kurulması ve işletilmesi çok önemlidir. Performans yönetimi bireylerin kendi potansiyellerinin farkına varmasını sağlayacak şekilde motive ederek, örgütlerden, takımlardan ve bireylerden daha etkin sonuçlar almak için üzerinde anlaşmaya varılmış amaçlar, performans standartları, hedefler ölçümlendirme ve onurlandırma aşamalarından oluşan sistematik bir yönetim aracıdır. Bir örgüt için performans sisteminin işletilmesi, o örgütte çalışanlara özgüveni artıracaktır." şeklinde konuştu.

  Performans sisteminin eğitime büyük katkı sağlayacağını sözlerine ekleyen Çubukçu, çalışmalara destek verenlere de teşekkür etti.

  Öte yandan, Bakan Çubukçu, toplantı öncesi Bağcılar'da bir ilköğretim okulunda işlenen cinayet ve 'korkutmalı eğitim' başlığı altında basında yer alan haberlerle ilgili basın mensuplarının sorularına yanıt vermedi.


  (CİHAN)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Forum Tarih
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan SBS anketi Eğitim Haberleri 20 Nisan 2010
Milli eğitim bakanlığı görevleri kısaca Sorular ve Cevaplar 14 Nisan 2014
Atatürk niçin eğitimin dil,yöntem ve araçlarının milli olmasını istemiş olabilir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı Kuruluş Günüyle İlgili Yazı Örneği Eğitim Bilgileri 11 Ağustos 2013
Milli Eğitim Vakfı Öğretmen Serkan Akyaz İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş