Milangaz'ın avukatı değil misiniz?

'Beşiktaş' forumunda YıLMaZ tarafından 21 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. YıLMaZ

  YıLMaZ Üye

  Milangaz'ın avukatı değil misiniz? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [SIZE=+0][/SIZE]Milangaz'ın avukatı değil misiniz?

  [SIZE=+0][/SIZE]
  Aksu'nun “Milangaz tribünü” projesine, Yıldırım Demirören'den yanıt geldi.
  [​IMG]
  Beşiktaş’ın kongresine 10 gün kala gerilim tavan yaptı. Murat Aksu, “Bir tribüne ‘Milangaz’ ismini verir, Demirören’in borcunu öderiz” açıklamasına Başkan’ın cevabı sert oldu:

  “Kendisi, Milangaz Grubu’nun resmi avukatıdır. Acaba bu açıklamayı yaparken, bizlerden yetki aldı mı? Vekilimiz olarak nasıl böyle konuştuğunu merak ediyoruz...”


  Kara Kartal’da büyük bir merakla beklenen 31 Ocak’taki kongre yaklaştıkça ortam ısınıyor, gerilim artıyor... Önceki gün katıldığı bir yemekte açıklamalarda bulunan Murat Aksu, “Yıldırım Demirören’in borcunu nasıl ödeyeceksiniz” sorusuna, şu yanıtı vermişti: İnönü Stadı’nın SİT alanı olarak değerlendirilen tribününe 25 yıllığına Milangaz tribünü deriz, Başkan’ın borcu çıkar...

  ‘Kamuoyu vicdanına bırakıyorum’

  Ancak bu açıklamanın ardından gerilim tam anlamıyla tavan yaptı. Başkan Yıldırım Demirören FANATİK aracılığıyla, eski ikinci başkanına yanıt verdi. Başkan, “Kendisi Milangaz Grubu’nun resmi avukatıdır. Bu durum da belgelerle sabit. Yani grubumuzun ücretli avukatlarından birisi... Acaba ‘Milangaz tribünü’ açıklamasını yaparken, bizlerden yetki mi aldı? Eğer almadıysa, vekilimiz olarak nasıl böyle konuştuğunu sormak zorundayım. Bunu kamuoyu vicdanına bırakıyorum” diye konuştu. Demirören’in bu sözlerine karşılık Murat Aksu ise konuşmaktan kaçındı ve şu yorumu yaptı: Evet yaklaşık 3 sene önce, danışmanlık ve diğer konular için çalışma içinde bulunduk. Ancak bunları konuşmak istemiyorum... Bu gelişmeler sonrasında yaptığımız araştırmalarda, Milangaz LPG Ticaret ve Sanayi Şirketi’nin 19 Ekim 2004’te Beyoğlu 27. noterliğinde düzenlenen vekaletnamede Avukat Murat Aksu’nun da ortakları arasında bulunduğu Aksu-Savaş-Çalışkan bürosu vekil olarak tayin edilmiş ve vekaletin halen yürürlükte olduğu belgelerle sabitlenmiştir.

  [​IMG]  FANATİK’in elde ettiği belgelerde, Murat Aksu’nun avukatlık şirketinin, Milangaz’ın vekaletini elde ettiği yer alıyor.

  Orhan Yıldırım

  Fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Milangaz'ın avukatı değil Forum Tarih
Avukatın Görevleri Nedir Meslekler Rehberi 23 Eylül 2011
İngilizce Avukatın Tanımı İngilizce Tercümeler 5 Mart 2011
dünyaca ünlü bi avukatın kaybettiği tek dava Konu Dışı Başlıklar 13 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş