Mikrodalga Fırınlar Nasıl Kullanılır?

'Pratik Bilgiler' forumunda maviboncuk tarafından 17 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Mikrodalga Fırınlar Nasıl Kullanılır? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mikrodalga Fırınlar Nasıl Kullanılır?

  Teknoloji; kadınların hayatını kolaylaştırmak ve hızlı çözümler sunmak için sürekli gelişiyor. Mikrodalga fırınlar kısa sürede lezzetli yemekler hazırlamanızı ve dakikalar içinde yemek ısıtmanızı sağlıyor.
  Mikrodalga Fırınlar Nasıl Kullanılır?
  [​IMG]
  Mutfakta en büyük yardımcılarınızdan biri olacak mikrodalga fırınlarda hakkında detaylı bilgilere sahip olmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz!
  Mikrodalga fırınlar bildiğimiz kızartma, haşlama gibi pişirme tekniklerini değil su moleküllerinin yer değişimiyle yemekleri pişirir. Hazırlayacağınız yemeğin lezzetini korumak için mikrodalgada kullandığınız pişirme kabının kapağını mutlaka kullanın.
  Sadece yemek ısıtmak için değil tatlı, balık, mısır haşlama, mısır patlatma gibi pişirme işlemlerini mikro dalga fırınlarda yapabilmek mümkündür. Normal fırın için verilmiş pişirme süresini mikrodalga fırına uygulamak için süreyi dörtte bir oranında düşürün. Normal fırın için 20 dakika pişirme süresi verildiyse, 5 dakika mikrodalga fırında pişirmeniz yeterli olacaktır.
  Pişirme kapları olarak ısıya dayanıklı camdan üretilmiş ve mikrodalga fırınlı uyumlu silikon kaplar kullanabilirsiniz. Mutfak ürünleri satan mağazalarda mikrodalga fırın için pişirme kaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz.
  Aynı anda birden fazla yemek pişirmek ya da ısıtmak istiyorsanız mikrodalga fırınlar için üretilmiş ızgara şeklinde rafları kullanabilirsiniz. Böylece çok kısa süre içinde çeşitli yemekler pişirebilirsiniz.
  Mikrodalga fırınların su moleküllerinin hareketiyle yemeği pişirdiğini belirtmiştik. Tam verim alabilmek için pişirme esnasında ısıya dayanıklı bir bardağa su doldurup mikrodalga fırının içine yerleştirin.
  Yemek ısıtmak için mikrodalga fırın tercih edeceksiniz dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var. Bir yemeği mikrodalga fırında sadece bir kez ısıtın. Tekrar eden ısıtma işlemlerinde yüksek enerjiyle çalışan fırın yemeğin içindeki malzemelerin besin değerini yok edecektir.
  Mikrodalgada pişen yemeği servise sunmadan önce kapağını açıp, bir kürdan yardımıyla pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz. Özellikle kek, brovni gibi tatlılarda kürdan kullanımı kesin sonuç vermektedir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mikrodalga Fırınlar Nasıl Forum Tarih
Mikrodalga Fırınlar Elektronik Projeler 14 Ocak 2009
Mikrodalga Fırını Kim İcat Etti Bilim & Teknoloji 1 Mayıs 2012
Mikrodalga Fırında Yemek Pişirmeyle İlgili Püf Noktalar Pratik Bilgiler 26 Ekim 2010
Mikrodalga Fırında Erişte Tarifi Yapılışı Mutfağımız Yemeklerimiz 24 Ekim 2010
Samsung Mikrodalga Fırın Resimleri Özellikleri Ev Teknolojileri 21 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş