Migren İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir?

'Şifalı Bitkiler' forumunda Mavi_inci tarafından 29 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Migren İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Migren İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir?
  Migren Ağrılarına Çözümler


  Migren; çoğunlukla ataklar halinde seyreden ve kimi zaman dayanılmayacak kadar şiddetli ağrılara neden olan bir baş ağrısı türüdür. Bu ataklar uzun (3gün) veya kısa süreli (1saat) olabilir. Ataklar esnasında günlük aktivitelerin uygulanmasına olanak tanımayan ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyen migren, tedavi edilmesi gereken ciddi bir hastalıktır. Tedavisinde modern tıbbın yanı sıra vücuda destek amaçlı olarak alternatif tıptan da yararlanılabilir.

  Doğal Yaban Nanesi Yağı

  Doktor tavsiyesi dışında, ağrı kesici hap kullanma gereksinimi ortaya çıktığında, uçucu yaban nanesi yağını tavsiye ediyorum. Özellikle Avrupa’da, insanların ağrılarını dindirmek için sıklıkla kullandıkları ve hiçbir yan etkisi olmayan doğal yaban nanesi yağı Türkiye’de yeni yeni yayılmaya başladı. Roll on tüplerde satılan yağın, ağrıyı birkaç saniyede dindirme özelliği hem etkili hem de güvenilir.” Prof. Dr. Özkanlı.

  Anason

  Kullanilan kismi, meyveleri ve yapraklaridir. Meyveleri tamamen olgunlastiktan sonra toplanir ve gölgede kurutulur. Hazmi kolaylastirir. Istahsizligi giderir. Mide ve barsak gazlarini söktürür. Idrar artirir. Migren agrilarini keser. Astim, nefes darligi ve bronsitte görülen sikayetleri giderir.

  Biberiye ( kuşdili otu)


  1-2 m yüksekliğinde, kışın yapraklarını dökmeyen bir bitki.Kuşdili olarak da bilinir.Yapraklar ve çiçeklerinden uçucu yağ, tanen, acı maddeler, organik asitler ve glikozit elde edilir. Mide ve barsak uyarıcısı, idrar söktürücü ve safra artırıcı etkisi vardır. Uçucu yağ, uyarıcı olarak haricen kullanılır. Ayrıca hazımsızlığı giderir. Çarpıntıları keser, migreni keser.İdrar ve adet söktürür.

  Melissa

  Yapraklar yatıştırıcı, midevi, gaz söktürücü, terletici ve antiseptik etkilere sahiptir. Huzursuzluk ve sıkıntıları giderir. Hafıza zayıflığına faydalıdır. Baş dönmesi ve kulak çınlaması gibi şikayetleri keser. Hazımsızlık, baş ağrısı ve migrende de faydalıdır. Daha çok çay halinde kullanılır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Migren İçin Şifalı Forum Tarih
Migren için mıknatıslı tedavi Genel Sağlık 23 Şubat 2009
Gürkan Kubilay Migren Diyeti Nasıl Yapılır? Diyet Beslenme 24 Ekim 2012
Migreni Tetikleyen Besinler Nelerdir? Genel Sağlık 9 Ocak 2012
Migren Çeşitleri Hakkında Bilgi Genel Sağlık 9 Ocak 2012
İbrahim Saraçoğlundan Migren ve Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm Şifalı Bitkiler 19 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş