Midyat Futbol Okulumuz Açıldı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 5 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Midyat Futbol Okulumuz Açıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Midyat Futbol Okulumuz Açıldı

  GSYİAD’ın organizasyonunda düzenlenen Midyat Futbol Okulu açılışı için kalabalık bir ekip, dün Mardin’in Midyat ilçesine gitti. Kafilede Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Yönetim Kurulu Üyesi Mümtaz Tahincioğlu, GSYİAD Başkanı İsmail Sarıkaya, GSYİAD Eski Başkanı Teoman Cem Kadıoğlu ve çok sayıda GSYİAD üyesinin yanısıra, basın mensupları da yer aldı.

  Sabah saatlerinde Mardin’e inen kafile, ilk olarak Midyat Futbol Okulu’nun açılış törenini gerçekleştirdi. Başkan Adnan Polat, GSYİAD Başkanı İsmail Sarıkaya ve Midyat Kaymakamı Fatih Akkaya'nın birlikte kestiği kurdelenin ardından, yeni okulumuz hizmete girdi. Açılış töreninde söz alan İsmail Sarıkaya, Nusaybin ve Midyat Futbol Okulları Sorumlusu Şehmus Ak’a teşekkür ederek başladığı konuşmasını, “Geçtiğimiz yıl GSYİAD üyelerimizden Av. Edip Önder’in katkılarıyla açtığımız Nusaybin Futbol Okulu, bu yıl altyapımıza ilk oyuncusunu kazandırdı. Mardin’den daha birçok Galatasaray futbolcusu yetişeceğine inanıyoruz. Yeni okulumuz Mardin halkına hayırlı olsun” diyerek sürdürdü.

  Açılışın ardından, Başkan Adnan Polat önderliğindeki kafile, çeşitli tarihi yerleri gezerek şehir turu attı. Bu geziler sırasında açıklamalarda bulunan Mümtaz Tahincioğlu, “Buradan gerek Galatasaray, gerekse Milli Takım’a oyuncu verileceğini umuyor ve buna inanıyoruz. Ancak, işin futbol kısmının ötesinde sosyal boyutta bu yöreye faydası; buranın çocuklarını doğru yönlendirmek, onlara sporu aşılamak ve burada yaşanan diğer sıkıntılardan onları uzak tutmak olacak. Bu yüzden, bu okulu finansal bir yatırım olarak değerlendirmemek gerekir” diye konuştu.

  Şehir gezisinin bir süre daha devam etmesinin ardından otellere yerleşildi. Bugünkü etkinliklerin ardından, kafile gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul’a dönüş yapacak.

  Kaynak: Galatasaray.org
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Midyat Futbol Okulumuz Forum Tarih
2016 Midyat nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Midyat Nüfusu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014
2013 Midyat Merkez Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Yılı Midyat Nüfusu Kaçtır Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Midyat Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş