Microsoft Windows Server 2008 Enterprise 32 Bit RC 1

'M-N' forumunda Siraç tarafından 20 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Microsoft Windows Server 2008 Enterprise 32 Bit RC 1 konusu Microsoft Windows Server 2008 Enterprise 32 Bit RC 1

  Tanıtım:
  Sunucularda da en çok kullanılan işletim sistemleri arasında yer alan Windows, yenilenmiş Server 2008 sürümü ile Beta deneyicilerinin kullanımına sunuluyor. Henüz ürün tam anlamıyla işlevsel olmasa da Vista ve kendini kanıtlamış NT alt yapısı üzerine kurulu olması, bu yeni sunucu sisteminin de oldukça başarılı olacağını gösteriyor dersek abartılı bir ifade kullanmış olmayız kanımızca.

  Microsoft Türkiye Açıklaması :

  Yerleşik Web ve sanallaştırma teknolojileriyle birlikte Windows Server 2008, sunucu altyapınızın güvenilirliğini ve esnekliğini artırmanıza yardımcı oluyor. Yeni sanallaştırma araçları, Web kaynakları ve güvenlik geliştirmeleri zamandan tasarruf etmenizi ve harcamalarınızı azaltmanızı sağlayarak dinamik ve optimize bir veri merkezine yönelik bir platform sunuyor. IIS7, Windows Server Manager (Sunucu Yöneticisi) ve Windows PowerShell gibi güçlü yeni araçlar, sunucularınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanıza olanak tanıyarak Web, yapılandırma ve yönetim görevlerinin verimliliğini artıyor. Ağ Erişimi Koruması ve Salt Okunur Etki Alanı Denetleyicisi gibi ileri düzeydeki güvenlik ve güvenilirlik gelişmeleri, işletim sistemini daha güçlü bir hale getirirken, işinizin sağlam bir temele oturduğundan emin olmanızı sağlayacak sunucu ortamınızı da koruma altına alıyor.

  En Önemli Ürün Özellikleri

  Web için Tasarlanmış Bir Yapı

  Uygulama ve hizmetler için güçlü bir Web platformu niteliğindeki Internet Information Services 7.0 ile Web sunucusu yönetimini basitleştirin. Bu modüler platform, basitleştirilmiş görev tabanlı yönetim arayüzü, siteler arası daha fazla denetim, güvenlik geliştirmeleri ve Web Hizmetleri için entegre sistem sağlığı yönetimi sunuyor.

  Internet Information Server (IIS) 7 ve .NET Framework 3.0, kullanıcıların birbirleriyle ve verileriyle iletişimini sağlayan uygulamalar geliştirmek için kapsamlı bir platform sağlarken bilgilerini görsel olarak görüntülemelerini, paylaşmalarını ve uygun adımları atmalarını mümkün kılıyor.

  Sanallaştırma

  Birden fazla işletim sistemini tek bir sunucu üzerinde sanallaştırın – örneğin Windows ve Linux gibi. İşletim sisteminin içerisine yerleştirilmiş sanallaştırma teknolojisi ve daha kolay, daha esnek lisanslama kuralları sayesinde artık sanallaştırmanın tüm avantajlarından faydalanmak ve harcamalarınızdan tasarruf etmek çok daha kolay.

  Windows Server 2008, değişen iş ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için çevik ve dinamik bir veri merkezi oluşturma esnekliği sunuyor.

  Terminal Hizmetleri Ağ Geçidi ve Terminal Hizmetleri Uzak Uygulamalar (RemoteApp), kolay uzak erişim ve yerel masaüstüyle uygulama entegrasyonunu sağlamak amacıyla geliştirildi. Böylece VPN’e gerek kalmadan güvenli ve sorunsuz bir şekilde uygulama dağıtımı yapılabiliyor.

  Güvenlik

  Windows Server 2008, bugüne kadarki en güvenli Windows Server olma özelliğine sahip. Güçlendirilmiş işletim sistemi ve Ağ Erişimi Koruması, Federe Hak Yönetimi ve Salt Okunur Etki Alanı Denetleyicisi gibi güvenlik alanında sunduğu yeniliklerle ağınız, verileriniz ve işiniz için daha önce benzeri görülmemiş bir düzeyde koruma sağlıyor.

  Windows Server 2008 sunucuların, ağların, verilerin ve kullanıcı hesaplarının izinsiz sistem girişlerine ve hata durumlarına karşı korunmasına yardımcı olur.

  Ağ Erişimi Koruması, size kurumunuzun güvenlik ilkeleriyle uyumluluk göstermeyen bilgisayarları karantina altına alma gücünü veriyor; üstelik ağ sınırlandırması, iyileştirme ve sürekli uyumluluk denetimi gibi özellikler de sunuyor.

  Federe Hak Yönetim Hizmetleri, hassas veriler için sürekli koruma sağlıyor; risklerin azaltılmasına ve uyumluluk özelliklerinin etkinleştirilmesine yardımcı oluyor; kapsamlı bilgi koruması için bir platform sunuyor.

  Salt Okunut Etki Alanı Denetleyicisi, Active Directory Etki Alanı Hizmetlerini dağıtmanıza olanak tanımasının yanı sıra, sizi sunucu verilerinin çalınmasına veya izinsiz paylaşılmasına karşı daha iyi koruyabilmek için Active Directory veritabanının tamamının kopyalanmasını kısıtlandırıyor.

  İş Yükünüz için Sağlam Bir Temel

  Windows Server 2008, bugüne kadarki en esnek ve en güçlü yapıya sahip Windows Server işletim sistemidir. Server Core, PowerShell, Windows Deployment Service, geliştirilmiş ağ kurma ve kümelendirme teknolojileri gibi yeni teknoloji ve özelliklerle birlikte Windows Server 2008, tüm iş yükünüz ve uygulama gereksinimleriniz için size en güvenilir ve en esnek Windows platformunu sunuyor.

  Sunucu Yöneticisi (Server Manager), sunucunun kurulumunu ve yapılandırılmasını hızlandırırken birleşik bir yönetim konsolu üzerinden de devam etmekte olan sunucu rolleri yönetimini basitleştiriyor.

  Windows PowerShell, yöneticilerin özellikle de birden fazla sunucu üzerinde rutün sistem yönetimi görevlerini otomatik hale getirmelerine yardımcı olacak 130’dan fazla araç ve entegre bir kodlama dili sunan yeni bir komut satırı kabuğu olma özelliği gösteriyor.

  Sunucu Temeli (Server Core), grafiksel bir kullanıcı arayüzü olmadan sadece gerekli bileşen ve alt sistemleri içeren seçili roller için yeni bir yükleme seçeneğidir. Böylece daha yüksek kullanılabilirliği olan bir sunucu sayesinde güncelleştirme ve ek hizmet almaya daha az ihtiyacınız olur.

  İşletim sisteminin diğer sürümleri :

  Windows 2008 Server uygulamasının diğer sürümlerini aşağıdaki bağlantılarından innDirebilirsiniz.


  Microsoft Windows Server 2008 Enterprise RC 1 64Bit
  Microsoft Windows Server 2008 Standart RC 1 32Bit
  Microsoft Windows Server 2008 Standart RC 1 64Bit

  Kısıtlamalar : Windows Server 2008 işletim sistemini 60 gün içinde satın alınmış bir ürün anahtarı ile kayıt etmeniz istenmektedir. Ayrıca RC 1 paketi 2008 Haziran'ında kullanıma kapatılacaktır. Bunun dışında ürünü, tüm özellikleri aktif olarak deneme süresi zarfında kullanabilirsiniz.

  Sürüm : 32 Bit RC 1

  Boyut : 1.8 Gb

  Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı (Demo)

  Kısıtlama : 60 Gün

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows Vista

  Üretici Firma : Microsoft Corp.

  [​IMG]

  Microsoft Windows Server 2008 Enterprise 32 Bit RC 1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Microsoft Windows Server Forum Tarih
Microsoft Windows Server 2003 R2 32-bit x86 indir M-N 3 Ekim 2009
Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı 3.6 İndir Güvenlik Programları 3 Mayıs 2010
Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı 3.5 Indir Güvenlik Programları 12 Mart 2010
Microsoft, Windows 8 Diğer İşletim Sistemleri 17 Şubat 2010
Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı 3.3 Indir Güvenlik Programları 23 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş