Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı 3.3 Indir

'Güvenlik Programları' forumunda Siraç tarafından 23 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı 3.3 Indir konusu Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı 3.3

  Kapladığı Alan: 9.57 Megabayt

  Kullanım Hakkı
  : Ücretsiz (Freeware Bedava)

  Lisan
  : Türkçe

  İşletim Platformu
  : Windows 2000/2003/XP/Vista/7

  Üretici Şirket
  : Microsoft Corporation

  [​IMG]

  Lansman:
  Üreticinin Açıklaması : Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı, Windows XP, Windows 2000, Windows Server 2003 ve Windows Vista bilgisayarlarda Blaster, Sasser ve Mydoom da dahil olmak üzere halen etkili olan belirli kötü amaçlı yazılımları denetler ve temizlenmesine yardımcı olur. Tarama ve temizleme işlemi tamamlandığında, araç sonucu ve varsa algılanan ve temizlenen kötü amaçlı yazılımları gösteren bir rapor görüntüler. Araç, %WINDIR%\debug klasöründe mrt.log adında bir günlük dosyası oluşturur.

  Bu araç bir virüsten koruma ürününün yerini almaz. Bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olmak için bir virüsten koruma ürünü kullanmalısınız.

  Microsoft, her ayın ikinci Salı günü bu aracın güncelleştirilmiş bir Versiyonünü yayımlayacaktır. Yeni sürümler bu Web sayfası, Windows Update ve Microsoft.com'daki Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Web sitesi üzerinden kullanıma sunulacaktır.

  En yeni sürümler kullanılabilir olduğunda otomatik olarak alınıp yüklenmesi için Otomatik Güncelleştirmeler özelliğini Otomatik olarak ayarlayın. Aracın Windows Update tarafından sağlanan Versiyonü, bilgisayarınızda ayda bir kez ve arka planda çalışır. Bir bulaşma bulunursa, bilgisayarınızı bir sonraki başlatmanızda araç size bir durum raporu görüntüler. Bu aracı ayda birden fazla kez çalıştırmak isterseniz, bu Web sayfasından edinilebilen Versiyonünü çalıştırın veya Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Web sitesindeki Versiyonünü kullanın.

  Aracın geçerli Versiyonünün temizleyebildiği kötü amaçlı yazılımların listesi ve kullanım yönergeleri için lütfen KB890830 makalesini inceleyin. Ayrıca, bir bulaşma bulunması veya hatayla karşılaşılması durumunda bu aracın Microsoft'a anonim olarak bilgi gönderdiğini unutmayın. Yukarıdaki Kilobayt makalesinde bu özelliğin nasıl devre dışı bırakılacağı ve Microsoft'a ne gibi bilgiler gönderildiği hakkında bilgi bulunmaktadır.

  Bu aracı bir kuruluş ortamında dağıtmayı düşünmeden önce KB891716 makalesini incelemeniz önerilir.

  Aracı çalıştırmak için kullanıcının bir yönetici olması gerekir. Bu araç hiçbir Windows 98, Windows ME ve Windows NT 4.0 Versiyonünde çalışmaz.

  Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 2000; Windows Server 2003; Windows XP; Windows Vista

  Editörün Notu:
  Microsoft Windows serisi, kullanıcısı çok olması dolayısıyla en çok tehdit alan işletim Platformu serisi. Bu yüzden bilgisayarınıza herhangi bir zarar gelmemesi için mutlaka kullanmanız gereken araçlardan birisi. Ayda bir yenilenen araç eğer otomatik güncelleştirmeleriniz açık ise kendini sisteminize ayda bir kere (her ayın ikinci Salı günü bu aracın güncelleştirilmiş bir Versiyonünü Microsoft tarafından yayımlayacaktır) yüklüyor ve tarıyor.

  Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı 3.3
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş