Microsoft, Windows 8

'Diğer İşletim Sistemleri' forumunda Dine tarafından 17 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Microsoft, Windows 8 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft, Windows 8

  [​IMG]

  Microsoft, Windows 8'i öven bir çalışanın internetteki yazısını hemen uçurdu. Peki ama neden?

  Microsoft'ta Windows bölümünün başkanı Steven Sinofsky, yeni bir ürünün çıkmasına 1 yıl kalmadan açıklama yapılmasına prensip olarak karşı. Çünkü çok erken reklam, Longhorn gibi ters tepiyor.
  Bu yüzden Windows 8 ile ilgili dedikodulara hiçbir şekilde tatmin edici yanıtlar vermiyor. Anlaşılan o ki sızıntı olursa, sızıntılar da sansürleniyor.
  Bir Microsoft çalışanının Windows 7'nin veliahtı Windows 8 için yazdığı blog içeriği de bu sansüre kurban giderek silinmiş görünüyor. Pek fazla detay içermemesine karşın Microsoft'un gazabına uğrayan blog'da "Tamamen farklı bir şey bekleyin" sözü geçiyor ve merak uyandırıyor.
  Microsoft Avrupa Ortadoğu ve Afrika bölgesel tüketici ve online bölüm başkan yardımcısı ise John Mangelaars, CIO dergisine "Windows 8 şapka uçuran cinsten olacak" dedi.
  Silinen blog içeriğinde "Temalar gerçekten insanların yıllardır aradığı şeyleri yansıtıyor. İnsanların PC'ler hakkındaki düşünce şeklini ve kullanımını değiştirecek, geleceğin PC'si olacak" sözleri geçiyor.
  Windows 7'nin başarısında adı sıkça geçen ve Windows başkanı olan Steven Sinofsky'e de değinen blog'da "Steven'ın tüketici ihtiyaçlarını dinlemek ve cevap vermek için kurduğu düzene hayran kaldım. Bunu gerçekleştirmek için Microsoft'un her yanından onlarca takımı bir araya getiriyor. Gelecek Windows vizyonu altında birleştiriyor. Gelecek Windows vizyonu gerçekten sürreal" diyor.
  Bu kadar övgüye karşın ortada hala teknik detayların olmaması gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor. Microsoft'un gerçekten Windows 8 hazır olmadan detay vermek istememesi anlaşılabilir ama bu çok erken bir reklam kampanyasının başlangıcı da olabilir.

   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için sağol...
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş