Microsoft Win 7'deki sorunu çözmeye çalışıyor

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 2 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Microsoft Win 7'deki sorunu çözmeye çalışıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft, mavi ekrandan sonra şimdi de Windows 7'de ortaya çıkan "siyah ekran" problemiyle yüz yüze... Dünyanın en büyük yazılım firması Microsoft, son işletim sistemi Windows 7'yi etkileyen "siyah ekran" sorununu araştırdığını doğruladı.
  Bazı kullanıcıların sisteme girdikten sonra sistemin çöktüğünü gösteren ekranla karşılaşmalarıyla ilgili olarak firma, soruna neden olduğu sanılan ve 25 Kasımda yayımlanan son güvenlik güncellemesi hakkındaki ihbar ve bilgileri incelediğini bildirdi.
  Sorunun Vista, XP ve diğer işletim sistemi kullanıcılarını da etkileyebileceği belirtildi.
  Sorun için bir yama yayımlayan yazılım firması Prevx, milyonlarca kullanıcının etkilenebileceğini ve sorunla karşılaşan kullanıcıların son çare olarak Windows'u yeniden yükleme yöntemine başvurduklarını kaydetti.
  Yazılım firması, çıkardıkları yamanın her soruna iyi gelmediğini belirtirken, bir Windows güncellemesi yaptıktan veya bir virüs programı kullanmaya başladıktan sonra iki hafta içinde ekranların kararmaya başlaması durumunda bu yamanın işe yarama olasılığının yüksek olduğunu bildirdi.
  Microsoft firması da sorunla karşılaşan kullanıcıların müşteri hizmetleriyle temas kurmaları gerektiğini belirtirken, sorunun neden kaynaklandığının henüz açık olmadığını kaydetti.
   

Bu Sayfayı Paylaş