Microsoft, Stuxnet siber-tehdide karşı en kapsamlı güvenlik pakedini yayınladı.

'Spy ve Virüs Haberleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Microsoft, Stuxnet siber-tehdide karşı en kapsamlı güvenlik pakedini yayınladı. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft, Stuxnet siber-tehdide karşı en kapsamlı güvenlik pakedini yayınladı.


  Yeni yamaları derhal indirin!
  Microsoft, Stuxnet 'sabotaj' yazılımı başta olmak üzere yeni pek çok siber-tehdide karşı en kapsamlı güvenlik pakedini yayınladı.

  Microsoft, Windows işletim sistemi ve internet tarayıcısındaki güvenlik açıklarını kapamak amacıyla bugüne kadarki en kapsamlı güvenlik yama pakedini yayınladı. Pakette 49 açığı kapamaya yönelik toplam 16 yama bulunuyor.

  Dün TSİ akşam saatlerinden itibaren kurulabilen güvenlik yamaları, özellikle ‘istihbarat örgütlerince’ geliştirilidiği düşünülen Stuxnet başta olmak üzere pek çok yeni kötü amaçlı yazılıma kapıları kapıyor. Microsoft’tan yapılan açıklamada, yamaların dördünün büyük önem arzettiği ve Windows kullanıcıları tarafından zaman geçirmeden kurulması gerektiği bildirildi.

  [​IMG]

  Yayınlanan yeni yama pakedi ayrıca Windows işletim sistemiyle birlikte MS Office ve Microsoft Server yazılımlarındaki bazı eksik ve hataları da gideriyor.

  Güvenlik yamasında özellikle adı geçen Stuxnet virüsü, İran’daki bir nükleer santrain bilgisayarlarına yapılan saldırı sırasında gündeme gelmişti. Çok gelişmiş bir virüs yazılımı olan Stuxnet’in ‘serbest’ hackerlarca geliştirilmesinin imkansız olduğu, ancak bu işe uzun zaman ve para ayırabilecek ‘kurumlarca’ hazırlanabileceğiöne sürülüyor.​
   

Bu Sayfayı Paylaş