Microsoft .NET Framework 4 Beta 1 İndir

'M-N' forumunda Siraç tarafından 12 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Microsoft .NET Framework 4 Beta 1 İndir konusu Microsoft .NET Framework 4 Beta 1

  Tanıtım:
  Microsoft® .NET Framework 4, .NET Framework 3.5'i hedefleyecek şekilde geliştirilmiş uygulamaları çalıştırmak için gereken ortak dil çalışma zamanını ve ilişkili dosyaları yükler.

  Microsoft .NET Framework 4, .NET Framework 3.5 ve 3.0 üzerine inşa edilmiş birçok yeni özellik içermesi yanında, .NET Framework 2.0 Service Pack 2'yi ve .NET Framework 3.0 Service Pack 2'yi içerir.

  Microsoft .NET Framework 4, Windows® için yeni yönetilen kod programlama modelidir. Görsel açıdan çekici kullanıcı deneyimlerine sahip uygulamalar oluşturmak, teknoloji sınırlarının ötesinde sorunsuz iletişim sağlamak ve çok geniş bir yelpazede iş süreçlerini destekleyebilmek için .NET Framework sürüm 4.0'ın gücünü yeni teknolojilerle birleştirir. Bu yeni teknolojiler Windows Presentation Foundation, Windows Communication Foundation, Windows Workflow Foundation ve Windows CardSpace'dir. .NET Framework 4.0, Windows Vista™ işletim sisteminin bir parçası olarak sağlanır; Windows Özellikleri Denetim Masası'nı kullanarak bu bileşeni yükleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

  Microsoft .NET Framework 4 paketi, yeni web protokol WCF servisleri içindeki AJAX, JSON, REST, POX, RSS, ATOM, WS gibi standartları destekler. Bu yeni sürümde Visual Studio son sürüm WF, WCF, WPF servisleri teknolojisi de bulunmaktadır.

  .NET Framework 4, .NET Framework 3.5 sürümüne eklenen yeni özelliklere ilavelerde bulunmuştur. Örneğin, Windows Workflow Foundation (WF), Windows Communication Foundation (WCF), Windows Presentation Foundation (WPF) ve Windows CardSpace'deki özellik kümeleri. Ek olarak .NET Framework 4, birçok teknoloji alanında, değişikliklerin bozulmaması için yeni derlemeler olarak eklenmiş bazı yeni özellikler içerir.

  Bunlar aşağıdakileri içerir:


  Dil ile Tümleştirilmiş Sorgu (LINQ) ve veri duyarlılığının derin tümleştirmesi. Bu yeni özellik, aynı söz dizimini kullanarak birçok türdeki SQL verisi, koleksiyon, XML ve DataSet projeksiyonlarını filtreleyen, numaralandıran ve oluşturan LINQ özellikli dillerde kod yazmanızı sağlar.

  ASP.NET AJAX, en popüler tarayıcıların tümünde çalışan daha verimli, daha etkileşimli ve yüksek düzeyde kişiselleştirilmiş Web deneyimleri oluşturmanızı sağlar.

  AJAX, JSON, REST, POX, RSS, ATOM ve birçok yeni WS-* standardı gibi WCF hizmetleri oluşturmaya yönelik yeni Web protokolü desteği.

  WF, WCF ve WPF için Visual Studio 2008'de, yeni iş akışı kullanan hizmet teknolojisi dahil olmak üzere tam araç oluşturma desteği.

  .NET Framework 4 temel sınıf kitaplığında (BCL) birçok ortak müşteri isteğini karşılayan yeni sınıflar.

  .NET Framework 4 önceki yayım öncesi (Beta) sürümlerini yüklediyseniz, bu yüklemeyi çalıştırmadan önce Program Ekle veya Kaldır'ı kullanarak onları kaldırmanız gerekir.

  Not: Uygulamanın 64 bit sistemler için olan sürümünü buradan innDirebilirsiniz.
  Sürüm : 4 Beta 1

  Boyut : 76.7 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista

  Üretici Firma : Microsoft Corp.


  [​IMG]


  Microsoft .NET Framework 4 Beta 1
   
 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Microsoft Framework Beta Forum Tarih
Microsoft .NET Framework 3.5 SP1 Download M-N 25 Ocak 2009
Microsoft .NET Framework 3.5 Service Pack 1 Redistributable M-N 12 Ocak 2009
Microsoft Arc Touch Mouse Özellikleri Resimleri Bilim & Teknoloji 16 Kasım 2010
Microsoft, Stuxnet siber-tehdide karşı en kapsamlı güvenlik pakedini yayınladı. Spy ve Virüs Haberleri 16 Ekim 2010
Microsoftun Yeni Fare Modeli Bilim & Teknoloji 19 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş