Microsoft, Korsanlara Saldırdı!

'İnternet ve Network' forumunda Siraç tarafından 4 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Microsoft, Korsanlara Saldırdı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yazılım devi Microsoft, yaptığı açıklamada, "Korsan yazılımlar zaman ve para kaybına yol açıyor" açıklamasını yaptı ve korsan dağıtıcıları yerden yere vurdu.

  İnternet ortamından gelen tehditlerin katlanarak arttığına dikkat çeken Microsoft, 70 ülkede Tüketici Eylem Günü düzenleyerek söz konusu riskler karşısında bilgisayar kullanıcılarının dikkatli olmaları için uyarıda bulundu. Yapılan araştırmalar, kötü amaçlı yazılımlardaki artışın büyük oranda korsan yazılımlarla ilişkili olduğunu ortaya koydu. Ağırlıkla organize suç örgütleri tarafından dağıtımı yapılan korsan yazılımlar, , zaman ve para kayıplarına yol açtığı gibi bilgi güvenliğini de ciddi ölçüde tehdit ediyor.

  [​IMG]

  Microsoft'un son iki yılda kendisine ulaşan 150 binin üzerinde geri bildirime dayanarak yaptığı yeni bir açıklamada, kullanılan korsan ve kötü amaçlı yazılımlar ile virüslerin söz konusu bilgisayar sistemlerini kullanılmaz hale getirdiğini duyurdu. Saldırıya uğrayan sistem sayısının ikiye katlandığını bildiren Microsoft iş, zaman ve para kaybına yol açan sahte yazılımlara karşı kullanıcıları bilinçlendirmek amacıyla 70'den fazla ülkede Tüketici Eylem Günü düzenliyor.
  Microsoft Türkiye Telif Hakları Müdürü Elçim Barkay Tüketici Eylem Günü hakkında şunları söyledi:

  "Orijinal olmayan yazılımlar, kullanıcıları İnternet ortamından gelen çeşitli risklere açık hale getiriyor. Sayısı giderek artan şüpheli yazılımlar sadece bilgisayar sistemlerine virüs bulaştırmakla kalmıyor, kişisel ve kurumsal bilgilerin çalınmasına da yol açabiliyor. Bu nedenle sahte yazılımlara karşı tüketici bilincini yükseltmek için bir Tüketici Eylem Günü düzenledik. Bu gün kapsamındaki etkinliklerimiz ile kullanıcılarımızın olduğu kadar endüstrideki iş ortaklarımızın, kamu kurumlarının ve sivil inisiyatiflerin dikkatini bilgi güvenliğine odaklamalarını hedefliyor, sahte yazılımlar nedeniyle ortaya çıkan kayıplar konusunda ortak bir bilinç oluşturmaya çaba harcıyoruz".

  :: Microsoft'un açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Yazan: Akhun Aktosun
  SDN - shiftdelete.net
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Microsoft Korsanlara Saldırdı Forum Tarih
Microsoft Arc Touch Mouse Özellikleri Resimleri Bilim & Teknoloji 16 Kasım 2010
Microsoft, Stuxnet siber-tehdide karşı en kapsamlı güvenlik pakedini yayınladı. Spy ve Virüs Haberleri 16 Ekim 2010
Microsoftun Yeni Fare Modeli Bilim & Teknoloji 19 Eylül 2010
Microsoft Kin One Özellikleri ve Resimleri Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 14 Eylül 2010
Read in Microsoft Reader e-kitaplar oluşturabilme eklentisi Q-R 16 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş