Microsoft Google'ı nasıl bitirir!

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 19 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Microsoft Google'ı nasıl bitirir! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft'a "çılgın teklif".
  Bing Google'ı nasıl yener? Pek çok fikir duymuş olabilirsiniz ama bu kadar delicesini duymadınız!

  Meşhur bir Amerikan dolar milyarderi olan Mark Cuban, çılgın fikirleriyle ve özgür yaşam tarzıyla yurtdışında oldukça iyi tanınıyor.
  Cuban, Microsoft'un arama motorunda Bing ile Google'ı yenebilmesi için 1 milyar dolarlık bir formül ortaya attı. Yasal olmayan ama bir o kadar akıl çelici olan bir fikir basitçe internet sitelerine rüşvet vermek!
  Microsoft'un Bing'e yatırdığı milyarlarca dolara üzülen Cuban, Microsoft'un böyle uğraşacağına internetin en çok trafik alan 1.000 sitesine Google arama sonuçlarından çıkmaları için 1'er milyon dolar teklif etmesi.
  Forbes'in en zengin 400 Amerikalı listesinde 139. sırada olan Cuban kendi yaşam tarzı için de "Etrafta oturup, saçını uzatıp, biranı içip Jethro Tull dinlerken; arama dünyasındaki güç dengesini nasıl değiştireceğini düşünmekten daha keyiflisi var mı?" diyor. Anlaşılan Mark Cuban için yapacak daha eğlenceli bir şey yok. Zaten ortaya attığı delice fikirler de bunun en güzel göstergesi.
  Olur ya Microsoft Cuban'a kulak verirse... Önerisini gerçekleştirmek ne kadar mümkün?

  Çılgın milyarderin Google'ı çökertme planı


  Cuban'a göre bu 1.000 site alacakları parayı cebe atabilir ve Bing-Yahoo ikilisiyle yapacakları antlaşma ile kaybettikleri arama motoru trafiğini fazlasıyla telafi edebilirler. Arama sonuçlarında en popüler sonuçlar çıkmazsa Google kullanımının çökeceğini düşünen Cuban, bu pakete Bing-Yahoo ikilisinden özel reklam fırsatları ve arama sonuçlarında üst sıralarda yerin garanti edilmesi karşılığında anlaşmaya varılabileceğini düşünüyor.
  Cuban'ın fikri Bing'e milyarlarca dolar yatıracağına, tek kalemde 1 milyar dolar harcamak ve Microsoft'a çekici gelir mi bilinmez ama kanuni açıdan şirketi mahvedeceği neredeyse kesin. Microsoft gibi dev şirketler oldukça sıkı bir şekilde takip ediliyorlar ve piyasada rakipleri olması devlet tarafından zorunlu tutuluyor. Rakipsiz dev şirketler devlet zoruyla parçalara bile bölünebiliyor. Cuban'ın oturduğu yerden oldukça yaratıcı ve akıl çelici fikirler üretebildiği bir gerçek, ama bu işin kanunen çok zor olduğu da bir gerçek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Microsoft Google'ı nasıl Forum Tarih
Microsoft Google'ı selamlıyor Google Hakkında Her Şey 11 Mart 2010
Microsoft Arc Touch Mouse Özellikleri Resimleri Bilim & Teknoloji 16 Kasım 2010
Microsoft, Stuxnet siber-tehdide karşı en kapsamlı güvenlik pakedini yayınladı. Spy ve Virüs Haberleri 16 Ekim 2010
Microsoftun Yeni Fare Modeli Bilim & Teknoloji 19 Eylül 2010
Microsoft Kin One Özellikleri ve Resimleri Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 14 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş